3.1.2 Вимірювання температури в трансформаторах

 

Вимірювання температури охолоджувального середовища (трансформаторне масло (transformer oil), рідинний негорючий діелектрик, повітря, елегаз (sulfur hexafluoride) здійснюється методом термометра, а температура обмоток – методом опору. У випадку неможливості застосування методу опору використовують метод термометра.

Згідно з нормативами за середню температуру обмоток масляного трансформатора або трансформатора з рідинним негорючим діелектриком, приймається температура масла (рідинного негорючого діелектрика) у верхніх шарах, якщо трансформатор не піддавався нагріванню протягом 20 год і після заливання пройшло не менше 6 год. Температура середніх шарів масла не повинна перевищувати 40°С.

За середню температуру обмоток сухих трансформаторів, які не піддавались нагріванню і знаходились не менше 16 год в приміщенні, в якому коливання температури охолоджувального повітря не перевищувало 1°С в годину, приймають середнє арифметичне показів двох термометрів, які встановлені біля верхнього та нижнього країв бокової поверхні однієї з зовнішніх обмоток.

Температуру повітря вимірюють за допомогою трьох або більше термометрів, які розташовані з трьох сторін трансформатора приблизно на середині його висоти, на відстані 1¸2 м від охолоджувальної поверхні. Кожен термометр розташовують у наповнену трансформаторним маслом посудину об’ємом не менше 1 л, яка добре відбиває зовнішні теплові випромінювання.