Експериментальні дослідження електричних машин. Частина І. Машини постійного струму

3.1 Лабораторне заняття №1П – Дослідження характеристик генераторів постійного струму з незалежним, паралельним і змішаним збудженням

3.1.1 Короткі теоретичні відомості про генератори постійного струму

3.1.1.1 Генератор з незалежним збудженням

3.1.1.2 Генератор з паралельним збудженням

3.1.1.3 Генератор зі змішаним збудженням

3.1.2 Завдання на підготовку до практичного заняття

3.1.3 Задачі для самостійного розв’язування

3.1.4 Програма лабораторної роботи

3.1.5 Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи

3.1.6 Питання до захисту

 

РОЗДІЛ 3
ЛАБОРАТОРНІ ЗАНЯТТЯ

 

 

3.1 Лабораторне заняття №1П – Дослідження характеристик генераторів постійного струму з незалежним, паралельним і змішаним збудженням

 

3.1.1.2 Генератор з паралельним збудженням

 

Зовнішня характеристика генератора з паралельним збудженням, як і генератора з незалежним збудженням, показує як впливає струм навантаження генератора на його напругу без будь-якого регулювання в колі збудження (Rз = const).

На відміну від генератора з незалежним збудженням, в цьому генераторі струм збудження Iз залежить від вихідної напруги. Зі збільшенням струму навантаження зростає струм якоря Iа, що призводить до зменшення напруги за рахунок впливу реакції якоря і збільшення спаду напруги IаRа. Але зі зниженням U зменшується і струм збудження, що викликає зниження основного магнітного потоку Φ0 і E0, а це, в свою чергу, ще більше знижує вихідну напругу. Таким чином, вихідна напруга генератора з паралельним збудженням зменшується з ростом навантаження в більшій мірі, ніж в генераторі з незалежним збудження (див. рис. 3.3, крива 2).

Інші характеристики генератора з паралельним збудженням мають такий самий вигляд, як і в генератора з незалежним збудженням, за винятком характеристики короткого замикання, яку неможливо зняти через те, що при U = 0 струм збудження Iз = 0.