Експериментальні дослідження електричних машин. Частина І. Машини постійного струму

ПЕРЕДМОВА

 

 

Запропонований навчальний посібник складений у відповідності з програмою дисципліни „Електричні машини”, при опануванні якої у лабораторіях навчальних закладів виконуються навчальні випробування електричних машин і трансформаторів. Це допомагає студентам опановувати теоретичні розділи курсу. В процесі лабораторних випробувань студенти знайомляться з конструкцією складальних одиниць різних типів машин, стандартними позначеннями обмоток і маркуванням їхніх виводів, набувають навичок складання схем, опановують технікою вимірювань електричних і неелектричних величин, методикою проведення випробувань і обробки їхніх результатів.

Практичні задачі з теми кожної роботи наводяться у вказівках перед описом робіт. Частина цих задач за вказівкою викладача пропонується для самостійного домашнього розв’язування перед виконанням кожної роботи, частина розв’язується спільно на заняттях, а частина – після виконання роботи при оформленні звіту. Таким чином, усі запропоновані задачі повинні бути розв’язані. Час, що відводиться для аудиторного розв’язування задач, не повинен перевищувати (20...25)% загального часу, який відводиться на лабораторне заняття.

Навчальні випробування машин і трансформаторів через обмеженість часу проводяться по скороченій програмі, яка, однак, повинна включати перевірку найбільш важливих характеристик досліджуваної машини.

З метою полегшення та прискорення підготовки студентів до проведення випробувань в посібнику наведено загальні теоретичні відомості з курсу „Електричні машини”, розділу „Машини постійного струму”, а для кожного лабораторного заняття додаються основні відомості того типу електричної машини, яка підлягає випробуванню на лабораторній установці. В кожній роботі, разом із самостійними випробуваннями, передбачається аналіз отриманих результатів та порівняння їх з теоретичними положеннями.