ВСТУП

Стрімкий розвиток науки та техніки, зростання об’ємів інформації, що виробляється людьми в процесі їх життєдіяльності, масове під’єднання користувачів персональних комп’ютерів до глобальних інформаційних мереж, всеохоплююча інформатизація та автоматизація усіх сфер людського життя призводить до бурхливого розвитку електроніки і, як наслідок, до розвитку, створення та постійного вдосконалення електронних систем різного призначення. У сучасному світі жодна з галузей людської діяльності не обходиться без використання певних електронних систем.

У основі роботи будь-якої електронної системи лежить обробка та перетворення отриманого інформаційного або керуючого сигналу та виведення результатів обробки. Тому метою навчального посібника є ознайомити читача з сучасними електронними системами та принципами їх побудови. Значна увага приділяється саме обробці та поданню інформаційних сигналів у електронних системах.

В основу посібника покладено курси лекцій з дисциплін «Електронні системи» та «Комп’ютерні мережі».

Посібник складається з шести розділів, що містять загальні відомості про електронні системи, інформаційні оцінки електронних систем, моделювання сигналів та завад в електронних системах, принципи дискретизації, квантування та кодування сигналів, відомості про системи передачі, прийому, реєстрації та відображення інформації.

Посібник адресований для широкого кола читачів, що займаються розробкою електронних систем та розрахований для студентів спеціальностей 7.05080101 – «Мікро- та наноелектроніка», 7.05080202 – «Електронні прилади та пристрої» й може бути корисним студентам інших спеціальностей.