1.5 Контроль за організацією і проведенням самостійної роботи студентів

 

При вивченні дисципліни “Теоретична механіка” контроль за організацією  здійснюється:

   перевіркою журналів викладачів;

   перевіркою конспектів лекцій студентів;

   перевіркою виконання викладачами графіків консультацій;

   перевіркою термінів проведення контрольних заходів за  кредитно-модульною системою (колоквіуми, контрольні роботи, РГЗ тощо);

   заслуховуванням результатів навчання студентів після закінчення кожного модуля і триместру на засіданнях кафедри;

   аналізом на засіданнях кафедри здачі студентами заліків та екзаменів з дисципліни.

Результати контролю записуються у відповідні журнали та протоколи засідання кафедри.

Контроль за самостійною роботою студентів направлений на розвиток здатності студента до самоконтролю і самоосвіти, визначенням здатності студента до систематичної самостійної роботи, розвитком умінь студента користуватися підручниками, посібниками, періодичними виданнями, Інтернетом тощо.

   При проведенні контролю  дотримуються таких вимог:

   оперативність отриманих результатів;

   охоплення значної частини студентів;

   об'єктивність контролю на базі критеріїв;

   регулярність контролю;

   розвиток у студентів вміння логічно і послідовно викладати свої знання;

   забезпечення самостійності відповіді.

При викладанні дисципліни “ Теоретична механіка ”, на першому практичному занятті з метою виявлення шкільного рівня підготовки проводиться нульовий контроль (експрес-контроль) знань студентів, причому в більшості випадків в усній формі, з використанням методики “сніжного кому”. Підсумки контролю обговорюються і плануються заходи щодо підвищення рівня знань студентів.

Вхідний контроль проводиться в письмовій формі за розробленими комплектами задач. Студенти, що показали незадовільні результати, визиваються на консультації.

При виконанні РГЗ з дисципліни “Теоретична механіка”  контролюють виконання студентами кожної задачі. Для кожної задачі встановлюється термін здачі і захисту. Це примушує студентів працювати постійно протягом триместру.

Поточний контроль в вигляді колоквіумів, контрольних робіт, здачі та захистом РГЗ  дозволяє за результатами підсумкових модулів провести оцінювання самостійної роботи  в групі. Підсумки поточного контролю викладач аналізує в групі, вказує шляхи студентам для поліпшення якості навчання. Крім того результати обговорюються на засіданні кафедри і при необхідності повідомляються батькам студентів.

Бали поточного і підсумкового контролю викладач заносить у журнал. Ця інформація завжди доступна студентам, що робить оцінювання знань, умінь і навичок студентів більш об'єктивним.