1.6 Лекційні заняття

 

Під час розгляду теоретичного матеріалу на лекції або при самостійному вивченні по підручнику [1], необхідно дуже старанно в ньому розібратися та зрозуміти запропоновані аксіоми, допущення, поняття, означення, принципи  і доведення теорем.

Після вивчення кожного теоретичного питання корисно записати його не користуючись підручником [1], навчальним посібником [8] або конспектом лекцій [10] і критично проаналізувати результат. Необхідно мати на увазі, що в означеннях і доведеннях кожне слово має відповідне значення і не може бути викинуте без шкоди для повноти та зрозумілості   даних означень, доведень. Ні в якому разі не можна заучувати напам’ять без розуміння аксіоми, допущення, поняття, означення, принципи і доведення теорем. Дуже важливо зрозуміти значення кожного слова в означенні теорем, принципів тощо, а не тільки формально напам’ять навести їх означення з підручника, навчального посібника або конспекту лекцій. Для кращого засвоєння доведення теорем бажано змінювати рисунки, а не повторювати в точності ті, що наведені в підручнику. Такий шлях дозволить виключити вплив механічного відтворення матеріалу  підручника, навчального посібника або конспекту лекцій та більш глибоко зрозуміти суть даного теоретичного матеріалу.

Вивчення дисципліни “Теоретична механіка”, що методично складається з розділів статика, кінематика та динаміка, неможливо без базових знань з відповідних розділів вищої математики.

Для  успішного освоєння матеріалу зі статики необхідно вміти розв’язувати прямокутні трикутники, знати теореми синусів та  косинусів, мати основні поняття з аналітичної геометрії (декартові та натуральні координати, формули для відстані між двома точками, рівняння прямої і основних кривих на площині і в просторі ) та векторної алгебри (додавання та віднімання векторів, векторний та скалярний добуток векторів, теорію проекцій векторів).

В кінематиці студент повинен вміти вільно знаходити похідні, будувати графіки і знаходити екстремальні значення функцій, знати основні відомості з теорії кривих другого порядку з аналітичної геометрії.

Для успішного вивчення динаміки студент повинен знати інтегральне числення, мати поняття про криволінійні інтеграли і знати частинні похідні та повні диференціали функцій кількох змінних, вміти інтегрувати диференціальні рівняння першого та другого порядків (однорідні та неоднорідні).

Кращому освоєнню теоретичної механіки сприяють знання студентів з розділу «Механіка» курсу «Загальна фізика».