1.8 Лабораторні роботи
З дисципліни “Теоретична механіка” робочим навчальним планом передбачені лабораторні роботи для підготовки бакалавра за напрямом 6.060101 – «Будівництво». Теми лабораторних робіт визначаються робочим планом дисципліни із лабораторного практикуму [5].
На першому занятті студенти отримують план лабораторних робіт з теоретичної механіки. Перед початком проведення лабораторного практикуму студенти знайомляться з вимогами техніки безпеки та правилами протипожежної безпеки при роботі з електричними приладами і зобов’язаннями не порушувати встановлені правила, що підтверджується підписами в журналі викладача.
Студент допускається до виконання лабораторної роботи при знанні мети, змісту роботи та методики її виконання. Якщо студент не підготувався до виконання лабораторної роботи, то він повинен протягом 15 хвилин готуватися безпосередньо в лабораторії, отримуючи вказівки від викладача.
Захист однієї лабораторної роботи відбувається в межах 15 хвилин побригадно за одним звітом, шляхом задавання запитань кожному члену бригади і оцінювання відповідей кожного. В разі, якщо хтось із членів бригади не зміг з поважних причин захищати роботу разом з бригадою, тоді для індивідуального захисту йому дозволяється використовувати ксерокопію звіту бригади. Студенти, що не виконали або не захистили хоча б одну лабораторну роботу, не допускаються до іспиту з дисципліни “Теоретична механіка ”.
Звіт з лабораторної роботи виконується на аркушах формату А4 (210´297мм) основним креслярським шрифтом (стандарт 2.304-68) з висотою літер не менше 2,5 мм, за допомогою принтера ЕОМ на одній стороні листа. Перша сторінка звіту оформляється відповідно до стандарту 2.105-95; на наступних сторінках повинен бути штамп відповідно до стандарту 2.104-68 .
При оформленні звіту необхідно притримуватися такої послідовності:
– назва лабораторної роботи;
– мета лабораторної роботи;
– програма (завдання) роботи;
– теоретична частина;
– експериментальна частина;
– обробка результатів вимірювань;
– висновки.