1.7 Наплавлення і зварювання деталей плазмою
Суть способу полягає в отриманні струменя плазми з температурою 16000-24000°С за рахунок обжимання і продування газу (аргону, гелію, азоту, водню) через розряд електродуги. Плазма (plasma medium) є речовиною в сильно іонізованому стані. Плазмою можна наплавляти, зварювати, різати метали. Як джерела живлення дуги для отримання плазми застосовують перетворювачі типу ПСОВІ-500, випрямлячі ІПН. Регулювання струму в ланцюзі вольфрамовий електрод - сопло і вольфрамовий електрод - присадна проволока виконується реостатами РБ-300.
Утворення плазми відбувається в спеціальних плазмових головках типу ІМЕТ-107, які складаються з корпусу, електротримача, водоохолоджуваного сопла - каналу і сопла для подачі захисного газу. Електродотримач ізольований від інших частин пластмасовою або керамічною втулкою.
Неплавкий
вольфрамовий електрод діаметром 3-
Сила
струму в дузі вольфрамовий електрод-сопло (чергова дуга) дорівнює 15-25 А при напрузі 10-12 В, а в
основній дузі (вольфрамовий електродо-присадочний дріт) - до 130 А при діаметрі
вольфрамового електроду
При використанні як плазмоутворючого газу аргону його витрата складає 1-3 л/хв. Для оберігання металу, що наплавляється, і відновлюваної деталі від дії атмосфери зона плазми оточується захисним середовищем з аргону, азоту або СО2, витрату яких складає 10-15 л/хв.
Інші види зварки і наплавлення на ремонтних підприємствах розповсюдження не отримали.