4 ЗМІСТ ЗВІТУ ПРАКТИКИ

Звіт повинен бути написаний грамотно і розбірливо. Звіт повинен відрізнятися стислістю і ясністю викладення, скорочення допускаються тільки загальноприйняті. Текстова частина звіту, схеми і креслення повинні бути виконані відповідно з діючими стандартами: ГОСТ 2.105–95 "Загальні вимоги до текстових документів" і ГОСТ 2.106–96 "Текстові документи".
В звіті повинні найти відображення всі роботи, аналізи, розрахунки, які виконані студентом на практиці відповідно до програми та індиві­дуального завдання.

Звіт з практики, повинен включати такі розділи.    

4.1 Вступ

4.2 Коротка характеристика підприємства

4.3 Призначення і умови роботи пристроїв та обладнання

Аналізуються склад та робота  окремих вузлів та  механізмів  машин,
функції які вони виконують. Формулюється або уточнюється на основі вивчення функцій, що виконуються деталями, службове призначення деталей. Крім того, виконується дослідження де уточнюються технічні вимоги до відновлення деталей, аналізується режим навантаження вузлів та деталей в процесі їх роботи; уточнюються марки матеріалів, що використовуються, їх хімічний склад і механічні властивості.

4.4 Технологічність конструкції

Оцінювання технологічності складання окремих вузлів та машини в цілому, технологічності конструкції заданої деталі. Розробка способів, направлених на покращення технологічності як конструкції машини, так і заданої деталі.

4.5 Критичний аналіз конструкції та виготовлення пристроїва та обладнання на даному підприємстві

4.5.1 Огляд конструкцій

Використовуючи матеріали підприємства, літературні, патентні джерела і інформацію з Інтернету, наводяться схеми і конструкції машин і вузлів, що є аналогами і прототипами заводських пристроїв та обладнання. Наводиться критичний аналіз заводських та існуючих конструкцій.

4.5.2 Розробка модернізації машини

Наводяться модернізовані схеми та конструкції вузлів та машини в цілому. Дається технічне обгрунтування доцільності такої модернізації. Наводяться розрахунки, які необхідні для реалізації запропонованої модернізації – експлуатаційні, технологічні, кінематичні, силові, на міцність та на жорсткість як окремих деталей, так і вузлів та машини в цілому, і т. і.

4.5.3 Технологічні процеси складання

Наводяться зміст, послідовність та аналіз доцільності складальних операцій. Описуються організаційні форми, що використовуються на складальних дільницях, та їх ефективність в даних виробничих умовах. Аналізуються складальні групи, підгрупи та базові деталі. Описуються складальні пристосування, що використовуються.

4.5.4 Патентування винаходів

Для модернізованої конструкції сформулювати визначення елементів новизни в запропонованих рішеннях. Оформлення заявки на отримання патенту на можливий винахід.

4.6 Загальні вимоги до оформлення бакалаврської дипломної роботи

4.6.1 Дефектування деталей машин та механізмів

Методи і технологія дефектування деталей машин та механізмів в ремонтних цехах підприємства. Критичний аналіз та розробка рекомендацій щодо удосконалення методу дефектування деталей машин та механізмів.

4.6.2 Технологічні процеси відновлення та механічної обробки деталей

Аналіз кожної операції технологічного процесу, цілі операцій, підготовка баз, видалення припуску, досягнення заданої точності розмірів, форми, відносного розміщення поверхонь, заданої шорсткості і т. д. Схема базування заготовки; відповідність прийнятої схеми установки вимогам точності обробки, критичний аналіз заводського технологічного процесу.
Розглядання технологічного процесу відновлення деталей з точки зору його відповідності сучасному стану методів зварювання, наплавлення, напилення, зміцнення та модифікування поверхонь виробів, механічної обробки, використання високоефективного обладнання, прогресивного інструменту, оснастки та ін. Рівень автоматизації виробництва і можливості підвищення його рівня. Заводські методи призначення і розрахунку операційних припусків, режимів різання і технічних норм часу. Методи налагоджування устаткування для зварювання, наплавлення, напилення, зміцнення та модифікування поверхонь виробів, верстатів на діль­ницях обробки заданих деталей (приділити особливу увагу використанню верстатів з ЧПК).
Проаналізувати причини появи браку, на яких операціях він виникає, види браку, методи попередження браку.
Планування розміщення обладнання на дільницях зварювання, наплавлення, напилення, зміцнення та модифікування поверхонь виробів обробки заданих деталей, міжопераційний транспорт, зберігання заготовок, деталей на дільниці і забезпечення необхідних міжопераційних запасів.  

4.6.3 Технологічна оснастка

Опис конструкції пристосувань для зварювання, наплавлення, напилення, зміцнення та модифікування поверхонь виробів, що використовуються, допоміжного інструменту та інше.
Відповідність конструкції пристосування схемі базування заготовки, що забезпечує мінімальну похибку базування. Схема закріплення заготовки. Перевірний розрахунок сили закріплення, привода затискного пристрою. Обгрунтування конструкції і розмірів установочних елементів. Розрахунок точності пристосування. Рівень механізації і автоматизації пристосування для зварювання, наплавлення, напилення, зміцнення та модифікування поверхонь виробів та рекомендації щодо їх покращення.
Опис складного і оригінального допоміжного інструменту для зварювання, наплавлення, напилення, зміцнення та модифікування поверхонь виробів, його конс­трукції і правил експлуатації.

4.6.4 Механізація і автоматизація технологічних процесів

Стан і перспективи автоматизації виробництва. Характеристика використовуваного автоматизованого обладнання. Відомості про оладнання та верстати з ЧПК, роботи, робото-технологічні комплекси, що використовуються на дільницях. Рекомендації, основані на вивченні науково-технічної інформації, щодо впровадження в виробництво високоефективного автоматизованого обладнання для зварювання, наплавлення, напилення, зміцнення та модифікування поверхонь виробів, механічної обробки, транспортування, складання заготовок та інше.

4.7 Стандартизація і контроль якості

Дати характеристику роботи підприємства.
Описати як поставлена робота із стандартизації, уніфікації і контролю якості продукції, використанню статистичних методів, керування якістю. Навести результати статистичного аналізу точності і методику процесу статистичного регулювання однієї операції. Методи контролю якості заданих деталей на різних операціях, що використовуються на підприємстві. Система бездефектного виготовлення і її роль в підвищенні якості продукції.

4.8 Організація виробництва

Організація роботи однієї із служб, підрозділу або лабораторії. Функції і задачі, які виконуються ними, їх структура і склад.

4.9 Економіка виробництва

Висновки оформлюють з заголовком “ВИСНОВКИ” з нової пронумерованої сторінки симетрично тексту.

Висновки є концентрованим виразом основних положень роботи. В тексті аналізуються основні підсумки над роботою, дають оцінку одержаним результатам, визначають перспективи їх покращення. Вказують значення виконаної роботи для виробництва і перспективи реалізації БДР.

Техніко-економічні показники діючого виробництва: річний об'єм випуску продукції в натуральному вимірюванні; загальна вартість “основних” фондів; кількість одиниць обладнання, коефіцієнт його завантаження і використання за машинним часом, виробнича плата на один верстат; коефіцієнт використання основних матеріалів (заготовки, матеріали для зварювання, наплавлення, напилення, зміцнення та модифікування поверхонь виробів); загальна чисельність працюючих (в тому числі робітників); середній тарифний розряд виробничих робітників; трудомісткість виготовлення одиниці продукції; загальний річний фонд заробітної плати; середньомісячна заробітна плата робітників; цехова і повна собівартість продукції; норматив оборотних засобів; оптова ціна одиниці продукції (подається у вигляді таблиці; використовується для обгрунтування ефективності розробленого дипломного проекту).
Навести нормативні та інші дані, що використовуються в заводських техніко-економічних розрахунках:
– планові ціни використовуваних основних матеріалів і планова собівартість напівфабрикатів;
– коефіцієнт виконання норм часу на технологічних операціях;
– дані для розрахунку ефективного річного фонду часу робітника;
– тарифні розряди робітників основних спеціальностей;
– коефіцієнт доплат до основної та допоміжної заробітної плати в фондах заробітної плати робітників, преміальних виплат в фондах ІТП і службовців;
– планово-заготівельні ціни допоміжних матеріалів, об'єми використання і ціни води, газу і стиснутого повітря;
– затрати на послуги ремонтного цеху і заводського транспорту, що надаються виробничим цехам; планово-заготівельні ціни інструменту і при­стосування або планову собівартість останніх; затрати на поточний ремонт будівель і споруд, із раціоналізації, винахідництва і охорони праці;
– проценти загальнозаводських накладних витрат від фонду основної заробітної плати виробничих робітників і невиробничих витрат до заводської собівартості продукції;
– норми складських запасів матеріалів, напівфабрикатів власного виробництва, малоцінного і швидкозношуваного інструменту і пристосувань, готової продукції на складі;
– проценти відрахувань прибутку в фонди стимулювання підприємства;
– дані про балансну вартість виробничих будівель.