Підготовчі вправи
Швидкість оволодіння катанням на ковзанах залежить від рівня загальної фізичної підготовленості студента та розвитку таких фізичних якостей, як рівновага, спритність, координація та інші. На початковому етапі важливу роль відіграють підготовчі вправи для укріплення м'язів та суглобів ніг (в більшості стопи). Їх потрібно систематично включати в заняття. Серед них: махання розслабленою ногою вперед, назад, в сторону, випади з пружинними рухами, підтягування коліна до грудей з допомогою рук, присідання та напівприсідання (не відриваючи п'яти від підлоги), піднімання на носках та інші. Також вправи для плечового поясу, тулуба (рухи плечима верх-вниз, назад, кругові руху рук, повороти тулуба при ходьбі, нахили тулуба, оберти головою, та інші). Для того, щоб добре кататись на ковзанах, потрібно, головним чином,правильно використовувати важкість тіла і тримати рівновагу. Треба вміти переносити важкість корпуса з однієї ноги на другу, а ноги вчасно згинати. Цьому можна навчитися ще до виходу на лід, використовуючи такі імітаційні вправи:
  • 1. Початкове положення руки за спиною, щільно притиснуті до тулуба, ступні і коліна разом. Зігнувши ноги в колінах, нахилити тулуб (приблизно 45 градусів до площі опори), зробити декілька присідань, змінюючи висоту постави та спробувати для себе знайти зручну позу.
  • 2. Вихідне положення теж, що і в попередній вправі. По черзі відводити ноги (на довжину кроку) в сторону і назад, злегка згинаючи їх в коліні та опускаючи на носок п'ятою вверх.
  • До цих вправ додається ходіння на носках, п'ятах, зовнішній стороні стопи, випади правим і лівим боком, "гусячим" кроком з маханнями рук, випади, різноманітні підскоки та інше. Цінність цих імітаційних вправ в тому, що вони за своїм характером схожі з бігом на ковзанах і розвивають необхідні навички та точну координацію. Після того, як ковзани надягнені, перші прості вправи виконуються за межами льоду. Для початку потрібно просто походити в ковзанах, слідкуючи, щоб ноги не виверталися ні всередину, ні зовні, одночасно підтримуючи правильну поставу (спина пряма). Потім спробувати утримувати рівновагу, стоячи на двох ногах, на одній нозі, вільна нога виконує різні положення - зігнута в колінні вперед, назад, відведена в сторону. На початку ці вправи можна виконувати стоячи біля стіни, а потім без опори. Стоячи на ковзанах, переносити вагу тіла з правої ноги на ліву. Зробити напівприсідання, присідання (для підтримки можна використовувати опору).
    Зміст