Вперше на лід
Перш за все треба освоїти поставу ковзаняра - це значить навчитися кататися на зігнутих ногах та утримувати нахил корпуса,який допоможе робити поштовхи глибші і сильніші. Голова під час катання злегка підведена, погляд спрямований вперед.
Кататися на катку дозволяється тільки в одну сторону - проти годинникової стрілки. Виходячи на лід, слідкувати за своїм положенням ("поставою ковзаняра"), при якому ноги злегка зігнуті в колінах, стопи трохи розведені в сторони і нахилені всередину; руки зігнуті в ліктях і розставлені в сторони, погляд спрямований вперед. Щоб запам'яталось це положення, потрібно повторювати його після виконання різних вправ, наприклад присідань або напівприсідань. При розгоні рухи руками майже такі ж, як при звичайному бігу. Чим сильніше розмах рук, тим більш енергійні і рухи ніг при розгоні.
З початкового положення робимо 3 - 4 швидкі кроки на внутрішніх ребрах ковзанів (носки сильно розставлені назовні), що забезпечує краще відштовхування і подальше ковзання на паралельно поставлених ковзанах. Руки при цьому опущенні або злегка розведені в сторони. Ковзаняр рухається завдяки набутій від розгону швидкості. Як тільки ковзання припиняється, знову повторюється розгін. На початку навчання не потрібно поспішати, а при ковзанні - розставляти широко ноги і сильно випрямляти тулуб.
Після вивчення техніки розгону з ковзанням, пропонується засвоєння техніки ковзання на двох ковзанах, чергуючи напівприсідання або присідання з випрямленням. Це завдання привчає сильніше згинати ноги, зберігати рівновагу, коли змінюється положення тулуба. При ковзанні з почерговим відштовхуванням робиться сильний поштовх внутрішнім ребром лівого ковзана в сторону, носок трохи розвертається назовні і на нього переміщується опора в кінці поштовху, права нога ковзає вперед. Після поштовху ліва нога випрямляється і залишається позаду, підіймаючись на 10-15 см над поверхнею льоду. На початку ковзання права нога сильно зігнута в коліні, а в кінці вона випрямляється. Ліва нога підтягується до правої, п'ята до п'яти. Потім відштовхуються внутрішнім ребром правого ковзана,ковзають на лівому. Права нога після поштовху випрямляється ззаді; ліва ж спочатку сильно згинається, а в кінці випрямляється; права нога підтягується до лівої. Так по черзі ковзають то на правій, то на лівій нозі.
При виконанні старту з лівої опорної ноги, ліву ногу потрібно поставити під кутом та відштовхнутися. Старт з правої ноги виконується за аналогією. На льоду залишається рисунок " ялинка ".
При поштовсі лівою ногою ліва рука йде з нижнього положення вперед - вправо - вверх до правого плеча. Права рука продовжує рух по дузі назад - в сторону. Потрібно намагатися сильніше відштовхуватись і збільшувати тривалість ковзання на одній нозі. Цьому допомагає завдання - пройти відстань, зробивши меншу кількість кроків або збільшувати тривалість почергового ковзання, то на одному, то на іншому ковзані. Корисна і така вправа - ковзати на одному ковзані, а відштовхуватися іншим. Після засвоєння навичок дозволяється кататися із закладеними за спину руками. Для цього потрібно ноги злегка зігнути, тулуб трохи нахилити вперед, плечі розслабити, зап'ясток лівої руки за спиною притримувати правою рукою, голову тримати прямо, дивитися вперед.
Під час бігу на ковзанах потрібно робити рівні, однакові по довжині кроки. Використовувати кожний крок до кінця. Кожний черговий поштовх потрібно робити легко і плавно, не втрачаючи при цьому швидкість. При поштовсі не забувати одночасно переносити важкість тіла з ноги на ногу.
Плавність і рівномірність руху, відсутність ривків - основа гарної техніки ковзання.
Зміст