Вивчення ковзання назад

Основна постава при сковзанні назад - на двох ногах, носки разом, п'ятки нарізно. Відштовхнутись лівою ногою та перенести важкість тулуба на праву ногу, на якій продовжувати ковзання. Ребро ковзана при цьому - наружне. Ліва нога під час ковзання на внутрішньому ребрі. Після поштовху вона випрямляється та рухається паралельно правій.
Потім ліва нога підводиться до правої, центр ваги переміщується на ліву ногу, яка попередньо згинається, і на ній продовжується рух, далі поштовх виконується правою ногою.
Ковзання назад виконується на двох ногах, тільки центр важкості переміщується то на ліву, то на праву ногу. Поштовхи виконуються тільки внутрішнім ребром правого або лівого ковзана. Слід, залишений на льоду, нагадує дві паралельні "змійки".
Загалом техніки сковзання вперед і назад цілком рівноправні, тому і вивчати потрібно їх одночасно. Без досконалого засвоєння цих основних прийомів, не можна переходити до вивчення більш складних вправ.
Однією з вправ для вивчення техніки ковзання назад є вправа "ліхтарик". Початкове положення: носки разом, п'яти нарізно. Зігнуті ноги з силою розвести у різні сторони на відстань у півметра. Випрямляючи ноги, звести їх разом. Знову присісти і штовхнутися одночасно двома ногами (внутрішніми лезами ковзанів) і знову з силою звести їх разом. На льоду залишається слід "ліхтарика". Вправа може виконуватись на льоду під час руху вперед.
Запам'ятати необхідно головне: рух виконується тільки на внутрішніх лезах ковзанів і тільки на мить переходить на зовнішні, для того, щоб поштовх зробити знову внутрішніми лезами.
Після того як "змійка" і "ліхтарик" стануть виконуватись впевнено, вивчається катання назад на одній нозі. Принципово нового тут немає. Початок руху такий же, як при "змійці", тільки після поштовху лівою ногою (або правою) вона стає вільною і піднімається над льодом, а ковзання проходить на одній правій (чи лівій нозі) нозі. При виконанні вправи необхідно пам'ятати - поштовх ні в якому разі не слід робити носком ковзана. Робоча частина ковзана - перша половина внутрішнього леза.
Ковзання назад виконується на зовнішньому лезі ковзана. При відведенні вільної ноги, опорна нога повинна із зовнішнього ребра перейти на внутрішнє, щоб встигнути зробити наступний поштовх з внутрішнього леза. Поступово поштовх ставатиме все сильніший, бо від сили поштовху залужить перш за все швидкість ковзання. На перших порах перехід з лівого ковзана на правий, зміна ребер ковзана, буде важкою вправою, але вміння приходять в процесі тренувань. У ковзанні назад, як і при поштовсі, у ковзанів своя робоча площа. Катання здійснюється на першій половині леза, ближче до середини.

Зміст