<-На зміст->

 

3.8 Високошвидкісні DSL

 

VDSL є спробою вирішення, принаймні, трьох проблем, пов’язаних із широкосмуговими службами на локальних лініях. По-перше, телефонні компанії усе більше застосовують волоконно-оптичні кабелі в системах з виграшем пари або в лініях цифрової несучої (DLC, digital loop carrier).  Розповсюджено  обслуговування  окремих  районів,  особливо  новобудов і
житлових комплексів, до яких підводять волоконно-оптичні кабелі. При цьому мідні проводи використовуються тільки на останніх декількох тисячах метрів до будинку. По-друге, послуги телефонних і інших компаній вимагають з кожним роком усе більшої смуги пропускання. По-третє, у міру удосконалення системи xDSL дозволяють усе ширше працювати з трафіками від телефону, відео і даних, а деякі системи пристосовуються для передавання комірок ATM. Це теж важливо, оскільки ATM з легкістю поєднує послуги телефону/відео/даних у рамках однієї фізичної мережі. Хоча ADSL може використовуватися в мережах ATM, вона здатна працювати і за протоколом IP (VDSL вимагає наявності мережі ATM).
Рисунок 3.7 відображає основну концепцію VDSL відповідно до перерахованих вище проблем. По-перше, VDSL містить у собі оптичний мережевий пристрій для перетворення і концентрації сигналів VDSL у кабелі, що підводиться (фідер), волоконно-оптичної системи, що може бути частиною NGDLC наступного покоління (NGDLC, next generation DLC). Системи NGDLC характеризуються значною "розподіленою інтелектуальністю" і під’єднуються до волоконно-оптичних кілець Sonet, а не до цифрових з’єднань "точка-точка" від RT до стільникової мережі. Це полегшує доступ до широкосмугових служб центральної станції.
По-друге, смуга пропускання вхідного потоку набагато ширша, ніж у DSL. Швидкість близько 13 Мбіт/с досягається на відстанях 1,4 км, а на   0,3 км по мідному кабелю можна отримувати  швидкість 50 Мбіт/с. Вихідний потік VDSL має швидкість, не нижчу 1,5 Мбіт/с і може бути реалізований у симетричних конфігураціях.
По-третє, VDSL призначається для перенесення кадрів ATM, тобто для формування фізичного рівня (physical layer) у повнофункціональній мережі ATM. У цьому випадку концентратор VDSL у користувача будинку в дійсності є комутатором ATM, що під’єднує різні сервери ATM. Однак допускаються інші режими роботи. Комбінація кадрів АТМ і MX перенесення по з’єднаннях VDSL призначені для підтримки систем комутації цифрового відео (SDV, switched digital video). Може бути запропонований широкий набір додаткових послуг, включаючи високошвидкісний доступ до Інтернету і Web.
VDSL іноді подається як еволюційний крок розвитку ADSL. На даний момент функціонування VDSL пов’язане з присутністю оптичного волокна і з популярністю ATM.
VDSL продовжує забезпечувати зворотну сумісність з існуючими аналоговими телефонами через розподільники (як у ADSL) і допускає наявність численних пристроїв на території абонента. Усі вони є для VDSL термінальним устаткуванням (включаючи персональний комп’ютер, локальні мережі, телевізори і навіть холодильники або кондиціонери).
Таким чином, VDSL є для провайдера стратегією "повного набору мережевих служб", a ADSL є стратегією "даних по мережі".

 

<-На зміст->