4.10 Застосування технологій HDSL в апаратурі WATSON
Раніше на магістральних лініях (перш за все в приміській зоні) в основному використовувались системи високочастотного ущільнення типу КАМА і К-60, які в експлуатації потребували дорогого регламентного обслуговування. Крім того, необхідність надання нових послуг і підвищення якості зв’язку потребують використання цифрових ліній зв’язку. Одним з рішень в цій області може бути заміна обладнання типу КАМА і аналогічного на цифрові системи передавання.
При такій заміні на існуючому магістральному кабелі з діаметром жил 1,2 мм може бути досягнута швидкість передавання 2 Мбіт/с по двох парах в режимі повного дуплексу. Як обладнання лінійного тракту може бути використане обладнання WATSON2 або WATSON3 з лінійними регенераторами. Як кінцеві мультиплексори може бути використаний мультиплексор MXLP або FMX фірми SAT (Франція) або будь-який аналогічний ІКМ-мультиплексор. Мультиплексор забезпечує безпосереднє стикування з існуючим комутаційним обладнанням, а також з будь-якими системами цифрових АТС або вузлами мереж передавання даних.
Система HDSL WATSON2 заснована на використанні лінійного кодування 2B1Q, а система WATSON3 – кодування САР-64. Обидві системи дозволяють організувати дуплексну передачу потоку 2 Мбіт/с по двох кабельних парах. Довжина регенераційної ділянки в системі WATSON3 дещо більша. Разом з тим, регенератор для WATSON3 є складнішим і дорожчим, ніж для WATSON2, тому доцільність застосування конкретного типу обладнання може бути визначена після вивчення схеми траси. Нижче (табл. 4.2) подано основні дані щодо лінійних параметрів обладнання WATSON для кабелю з діаметром жили 1,2 мм.
Таблиця 4.2 – Лінійні параметри обладнання WATSON
Обладнання |
Довжина регенераційної ділянки, км |
Максимальне число регенераторів |
Максимальна довжина, км |
WATSON2 |
14 |
2(7) |
42 (112) |
WATSON3 |
18 |
– (7) |
– (144) |
У дужках вказані дані для спеціального лінійного регенератора на основі модулів LTU WATSON і блоків дистанційного живлення виробництва НТЦ НАТЕКС.
У випадках, коли довжина ділянки між пунктами підсилення обладнання Кама/к-60 перевищує вказану вище, необхідно зробити такі дії:
Оскільки запропоноване в даному підрозділі рішення вимагає організації цифрового передавання по кабельних парах, неможливо гарантувати відсутність впливу на сусідні пари кабелю, навантажені апаратурою високочастотного ущільнення. У свою чергу, найкращі результати із дальності передавання обладнання WATSON також досягаються за відсутності на сусідніх парах аналогових систем. Тому, у разі використання кабелів з числом жил більш чотирьох, рекомендується одночасна заміна всіх систем передавання, що завантажують даний кабель. Якщо це неможливо, то бажано використовувати обладнання WATSON3 з лінійним кодуванням САР, оскільки воно найменшим чином впливає на сусідні пари і найменш чутливе до високочастотних шумів.
Як кінцеве обладнання необхідно використовувати мультиплексор часового розділення з можливістю роботи як із з’єднувальними лініями (ЗЛ), так і з абонентськими лініями (АЛ) і цифровими інтерфейсами. Така необхідність пов’язана з тим, що по організованих за допомогою HDSL цифрових трактах в майбутньому можлива і організація передавання даних, і прямих абонентських підключень. Одним з найбільш ефективних рішень для цієї мети є мультиплексор RESICOM-MXLP або FMX виробництва SAT (Франція).
Конструктивно мультиплексор RESICOM-MXLP виконаний у вигляді касети BMXI, пристосованої для кріплення в стійках різних конструкцій. Плати мають формат, відповідний до Рекомендації 917 МЕК. Доступ до з’єднань всіх плат забезпечується з передньої панелі.
Мультиплексор MXLP включає блоки групового обладнання, до яких підключаються плати різних портів, призначених для конкретних випадків застосування (рис. 4.8).
Рисунок 4.8 – Структура мультиплексора RESICOM-MXLP
Плата СТМ (плата групового тракту) реалізує головні функції системи передавання разом з функціями управління і контролю. Вона підтримує два стики із швидкістю 2048 кбіт/с і імпедансом 120 Ом і два стики з імпедансом 75 Ом відповідно до рекомендації ITU-T G.703.
Плата CIE надає мультиплексору MXLP додаткові функції управління, контролю і технічного обслуговування, включаючи централізоване керування та збір статистичних даних.
Основними платами низькошвидкісних кінців є плати абонентських інтерфейсів FXS, станційних інтерфейсів FXO, інтерфейсів даних Сid і сполучних ліній CRT. Функції плат портів наочно зображені на рис. 4.8. Плати FXS і FX0 забезпечують стандартні інтерфейси з абонентським обладнанням (телефонний апарат, телефакс, модем, таксофон) і телефонними станціями (будь-якої системи). Плати CRT забезпечують міжстанційні з’єднання з сигналізацією Е&м, а плати CID – підключення цифрових пристроїв, наприклад, комп’ютерів або маршрутизаторів локальних мереж.
Контрольні запитання