<-На зміст->

 

4.4 Переваги HDSL та особливості використання

 

Використання HDSL для доставки споживачу служб Т1 або Е1  вигідно як провайдеру, так і абонентам. Головна перевага полягає в тому, що для найпростішої служби HDSL потрібні тільки плата на місцевій станції (HTU-C для Т1 або LTU для Е1 і плата в абонента (HTU-R для Т1 або NTU для Е1).
На лінії не потрібні повторювачі через кожні кілька тисяч метрів або через інтервали менше кілометра. HDSL забезпечує роботу на відстані      3,6 км по мідній парі 24 AWG (0,5 мм). Для мідного кабелю 26 AWG       (0,4 мм) відстань скорочується до 2,7 км. Допускаються два рівнобіжних відводи, якщо довжина кожного менше 1,525 км.
Відстань у HDSL може бути збільшена до 7,93 км при більшому діаметрі проводів (22 AWG або 0,63 мм) або введенням повторювачів HDSL, які у HDSL часто називають подвоювачами (doublers), оскільки вони подвоюють відстань передавання. Повторювачі застосовуються в HDSL, але в більш нових версіях цієї технології, що набагато потужніші й ефективніші, ніж їхні попередники для Т1/Е1.
Віддалене устаткування HDSL (HDSL-повторювачі або плати в абонентів) може живитися від місцевої станції. Це поширена практика, відома як "мокрий" (wet) спосіб HDSL (від способу перевірки пари на невеликий струм: вологими пальцями взятися за проводи).
Іншою важливою перевагою є те, що можна контролювати HDSL за допомогою того ж устаткування і програмного забезпечення системи підтримки роботоздатності (OSS, Operations System Support), що і раніше. Усе, що знаходиться поза внутрішньою частиною (HDSL), працює як Т1 або Е1.
HDSL може застосовуватися в будь-якому місці. Близько 80-90% наявних мідних кабелів підходять для HDSL при використанні в них лінійного коду САР або 2B1Q (РАМ).
Область застосування з’єднань HDSL досить очевидна. Скрізь, де присутні Т1 або Е1, застосування HDSL має навіть більший зміст, ніж вихідні технології Т1/Е1. Розглянемо основні сфери використання HDSL для забезпечення послуг Т1 і Е1 (з точки зору абонента). Велика частина цієї книги присвячена ADSL і пов’язаним з нею технологіям, але іноді корисні і симетричні рішення. До основних областей застосування HDSL можна віднести:

  • доступ до серверів Інтернету (не тільки від абонентів);
  • приватні мережі університетів, що мають проводку мідним кабелем;
  • розширення офісних АТС (РВХ) на віддалені приміщення;
  • розширення локальних мереж і їхнє під’єднання до волоконно-оптичних кілець;
  • відеоконференції і дистанційне навчання;
  • з’єднання базових безпроводових станцій;
  • первинний доступ (PRA, Primary Rate Access) у ISDN.

HDSL широко використовується для надання користувачам швидкого доступу до серверів Інтернету. Асиметричні варіанти DSL обмежують швидкості вихідного потоку швидкістю вхідного потоку. Розміщати сервери вдома або в малих офісах важко, оскільки трафік вхідного потоку від віддалених абонентів буде складати незначну частку від трафіку вихідного потоку локального сервера, хоча вимоги до смуги пропускання прямо протилежні. Одна з найбільших переваг HDSL (порівняно з ADSL) стає очевидною при відповіді на просте питання: " Чи є у Вас в будинку сервер Інтернету?"
HDSL використовується в університетських мережах із вже існуючою мідною кабельною проводкою. Між будинками багатьох компаній, коледжів і університетів прокладено безліч мідних пар. До застосування HDSL ADSL було дороге і було важко забезпечувати швидкість обміну, вищу за 64 кбіт/с по кожній з цих пар.
Організації з власними офісними телефонними станціями (РВХ – міні-АТС) за допомогою HDSL можуть легко і просто провести 24 або 30 телефонних каналів у необхідне місце. Розширення території охоплення важливо і для локальних мереж, особливо при під’єднанні до волоконно-оптичних кіл, хоча в цьому випадку HDSL (реально Т1 або Е1), імовірно, не буде розділятися на канали, забезпечуючи сумарну швидкість у           1,5 Мбіт/с або 2,0 Мбіт/с.
Застосування HDSL для відеоконференцій і дистанційного навчання цілком оправдане. При цьому з’єднання може не поділятися на незалежні канали. Взаємне розташування абонента і сервера не має значення в силу симетричної природи з’єднання HDSL.
Повернемося до областей застосування з виділенням каналів: безпровідні системи продовжують використовувати для внутрішніх цілей велику кількість мідних проводів. Кожна базова вежа приймача-передавача повинна з’єднуватися з центральним операційним центром, а також з комутаторами і магістралями. Має сенс застосовувати HDSL для з’єднання базових станцій безпроводових мереж.
Нарешті, HDSL може бути використана для забезпечення більш рентабельного первинного доступу (PRA) до послуг ISDN. Вартість високошвидкісної цифрової лінії ISDN уже давно є основною причиною вищих, ніж передбачалося, цін на ISDN. HDSL робить ISDN більш простим і рентабельним рішенням. Одна з основних перешкод широкому поширенню HDSL для послуг Т1 в області домашніх офісів і користувачів – високі тарифи на традиційні послуги Т1. Провайдери намагаються їх знизити, що вже реально відбувається в цілому ряді областей.

 

<-На зміст->