<-На зміст->

 

4.5 Реалізація HDSL для ISDN

 

Ми вже розглядали застосування HDSL для забезпечення в ISDN первинного доступу (PRA) на швидкості первинного інтерфейсу (PRI) у країнах, що користуються такою системою. У США PRI складає               1,5 Мбіт/с, а в інших державах – 2,0 Мбіт/с.
На рис. 4.5 показане використання HDSL для надання PRA ISDN абонентам місцевої станції ISDN (LE). HDSL працює на двох парах зі швидкістю 1168 кбіт/с кожна, забезпечуючи швидкість передавання Е1 у 2,336 Мбіт/с з урахуванням накладних витрат HDSL. Для віддалених абонентів до кожної пари можуть бути додані повторювачі. Відмітимо двонаправлений режим роботи кожної пари.
У показаній на рис. 4.5 конфігурації на місцевій станції (LE) розміщене устаткування первинного доступу місцевої станції (LEPA-HDSL, Local Ехсhаngе Primary Access – HDSL). Воно може розміщатися в стояку, але термін DSLAM тут не доречний. У будь-якому випадку вхідні і вихідні порти Е1 нескладно знайти в комутаторі ISDN.


LEPA – первинний доступ місцевої станції;
NTPA – первинний доступ мережевого термінала.

Рисунок 4.5 – HDSL для ISDN

У абонента розміщується устаткування первинного доступу мережевого термінала HDSL (NTPA-HDSL, Network Termination Primary Access – HDSL), у вигляді мережевого узгоджувального пристрою, ISDN    типу 1 (NT1, ISDN Network Termination Type 1), що технічно відповідає функціональному складу. Це устаткування може з’єднуватися з пристроями типу 2 (NT2), такими як офісна АТС (РВХ) або інше сумісне з ISDN устаткування. Відзначимо односпрямований режим роботи цих інтерфейсів.
На рис. 4.5 зображені і самі інтерфейси. У LE інтерфейс між LEPA-HDSL і комутатором відповідає специфікації ETSI/ITU V2М на 2.0 Мбіт/с (Е1). На стороні абонента інтерфейс між NT1 і NT2 відповідає інтерфейсній специфікації ETSI/ITU S2M також на швидкостях Е1.
З’єднання HDSL відповідають інтерфейсній специфікації ETSI/ITU, Uhk2 означає в даному випадку "HDSL на двох парах". Справа в тому, що ETSI і ITU зробили HDSL офіційною частиною інтерфейсу ISDN PRA.
Якщо на кожному кінці з’єднання застосовується інтерфейс S2M або якщо інтерфейс V2m веде до цифрової перемички, а не до комутатора ISDN, це буде просто приватна лінія Е1, що відповідає всім стандартам ISDN від FTSI і ITU.

 

<-На зміст->