<-На зміст->

 

6.1 Види широкосмугових систем доступу

 

Системи доступу створюються в широкосмугових мережах зв’язку. Основне застосування подібних систем – створення мереж КТБ (кабельне телебачення). Проте останніми роками широкосмугові мережі доступу знайшли застосування і для вирішення інших проблем. Зокрема, пасивні оптичні мережі (Passive Optical Network – PON), що характеризуються широкою смугою частот сигналів, використовуються для під’єднання виносних модулів до цифрової комутаційної станції. Такий варіант використання пасивних оптичних мереж відомий за абревіатурою TPON (Telephony over Passive Optical Network), використовуваною в англомовній технічній літературі.
Використання як середовища поширення сигналів комбінації оптичного волокна і коаксіальної трубки не розглядалося операторами ТФМЗК як вдале рішення для створення транспортної мережі. Ідея використання такого середовища поширення сигналів належить операторам КТБ. Телефонія і телебачення вважалися принципово різними видами зв’язку. Початкова фаза інтеграційних процесів в електрозв’язку не змінила цю точку зору. Тому технологія HFC не була сприйнята операторами ТФМЗК.
Один з напрямів в розвитку ТФМЗК полягає в поступовому розширенні смуги частот сигналів, що дозволяє в осяжному майбутньому ввести послуги розподілу програм телебачення і інтерактивного обміну відеоінформацією. Системи КТБ, у свою чергу, еволюціонують у напрямі інтерактивних систем, що створює основу для підтримки послуг ТФМЗК, ЦМІО і ряду інших функціональних можливостей. Почалася конкурентна боротьба між операторами ТФМЗК і КТБ.

 

<-На зміст->