<-На зміст->

 

9.1 Напрямки використання безпроводового доступу

 

         У даному розділі розглядаються тільки питання доступу до телекомунікаційної системи по радіоефіру.
Тут нам необхідно уточнити значення слів "стільникова мережа". У значної частини фахівців ці слова асоціюються з мережами зв’язку, обслуговуючими мобільних абонентів. Така асоціація справедлива для більшості сучасних мереж зв’язку з рухомими об’єктами. Але сам принцип побудови стільників, призначений для багаторазового використання виділених оператору частот, використовується і в стаціонарних мережах зв’язку. А в деяких перспективних мережах зв’язку з рухомими об’єктами, що знаходяться, зокрема, на борту літака або теплохода, використовуватимуться топології, відмінні від стільникової структури. У розділі 9 слова "стільникова мережа" вживатимуться для того, щоб акцентувати увагу на принципах використання частотних ресурсів в межах телекомунікаційної системи.
Останнім часом у вітчизняних журналах із електрозв’язку з’явилося багато робіт, присвячених технології WLL. У цих публікаціях можна знайти декілька різних перекладів виразу "Wireless Local Loop". У даному розділі ці три слова перекладаються як безпроводові локальні мережі, але частіше використовується абревіатура WLL, що вже стала для багатьох фахівців звичною.
На рис. 9.1 подано напрямки впровадження безпроводового абонентського доступу. Гілка, що одержала назву "Економічний розвиток стаціонарних мереж електрозв’язку", ілюструє той аспект використання радіотехнічних засобів, який найцікавіший оператору.

 

Рисунок 9.1 – Три напрями у використанні систем безпроводового абонентського доступу

В цьому, прямо або побічно, зацікавлена і вся решта учасників телекомунікаційного ринку. Технології WLL притаманні, за певних умов застосування радіотехнічного устаткування, переваги чисто економічного характеру (ми ще повернемося до цього питання, коли розглядатимемо наступний рисунок). Отже, одним із стимулів використання технології WLL можна вважати пошук найефективніших шляхів при створенні нових або модернізації існуючих мереж абонентського доступу.
Абонентам, при дотриманні прийнятних якісних показників, не важливий спосіб доступу в стаціонарну мережу зв’язку за допомогою кабельних ліній або радіотехнічних засобів.
У інтеграції стаціонарних і мобільних мереж зв’язку (остання гілка) зацікавлені і абоненти, і оператори, хоча мотивація у кожного учасника телекомунікаційного ринку буде своя. Абонент понад усе зацікавлений в послузі типу "Персональний номер" і використанні мінімального числа терміналів. Оператор має право чекати дуже істотного зниження як питомих (з розрахунку на один порт) капітальних витрат, так і експлуатаційних витрат. Подібна тенденція характерна для процесів інтеграції в системі електрозв’язку.

 

<-На зміст->