Вступ

Бурхливий розвиток засобів обробки інформації, підвищення рівня автоматизації процесів виробництва і керування приводить до зростання ролі людського чинника. Для ефективного розв'язку задач оператору необхідно представити великий об'єм інформації в зручному для нього виді з заданою точністю в реальному масштабі часу.

У цих умовах однієї з основних проблем стає організація ефективної інформаційної взаємодії людини з ЕОМ. Найбільш ємне та наглядне представлення великих об’ємів даних забезпечує графічна форма, яка дозволяє провести візуальну оцінку результатів обчислення, внести необхідні корективи , відібрати з представленого матеріалу дані для послідуючої машинної обробки. Комп’ютерна графіка дозволяє суттєво збільшити пропускну спроможність інформаційного каналу, через який здійснюється двохсторонній зв'язок користувача і комп’ютера. Роль і значення графічного представлення результатів обчислень в промисловості та науково-дослідній практиці неперервно зростає.

Комп’ютерна графіка характеризує новий етап застосування комп’ютерів для обробки інформації і забезпечує не тільки підвищення наочності отриманих результатів, але і можливості вирішення принципово нових задач, як, наприклад, геометричне моделювання, дизайн, мультиплікація, автоматизація проектувальних робіт.

Роль машинної графіки (МГ) як однієї з основних підсистем САПР значна, тому що тільки вона дозволяє в умовах сучасного рівня розвитку обчислювальної техніки реалізувати найбільше прийнятну для проектувальника технологію автоматизованого проектування. Це досягається завдяки забезпеченню звичної для нього графічної форми спілкування із системою як при введенні завдань в ЕОМ, так і при оцінці результатів автоматизованого проектування. Саме включення засобів МГ у САПР перетворює ЕОМ дійсно в інструмент проектувальника, значно спрощує йому доступ до знань, закладеним в ЕОМ у виді автоматичних проектних процедур і довідкових даних, дозволяє автоматизувати виконання трудомістких креслярських і розрахунково-графічних робіт.

Широке застосування методів комп’ютерної графіки для рішення інженерних, економічних, дослідних, конструкторських та дизайнерських задач обумовлює необхідність вивчення сучасними фахівцями основ комп’ютерної графіки.

В навчальному посібнику приведені основні відомості про двох та трьохвимірну графіку, їх основних алгоритмах та процедурах, приклади розв’язку типових задач.     

     Зміст