ПЕРЕДМОВА

Предмет адаптивної оптики. Адаптивна оптика – це оптика, яка адаптується до спотворень хвильового фронту, що виникають та змінюються випадково в процесі функціонування оптичної системи.

Адаптивна оптика сьогодні – це тільки перший крок у створенні адаптивних оптичних систем. Однак вже на цьому кроці не тільки вдається вирішити ряд важливих адаптивних задач, але й проробити загальні принципи створення оптичних систем. Подальше нарощування адаптивних можливостей оптичних систем – це і є той шлях, який приведе до оптики майбутнього.

Лабораторний практикум з дисципліни «Адаптивна оптика» містить рекомендації щодо виконання шести експериментальних та розрахункових робіт, які використовують теоретичний матеріал практикуму. Кожну практичну задачу складено за відповідними планом. Формулюється мета дослідження, наводяться основні теоретичні відомості, описується схема експериментальної установки із відповідним переліком приладів. Далі формулюється завдання для виконання експериментальної, розрахункової та графічної частин лабораторної роботи згідно з яким студент повинен засвоїти фізичну суть досліджуваних явищ, вивчити роботу оптичної та електричної схем та послідовність вимірювань. Кількісне оцінювання похибок вимірювань необхідно здійснювати відповідно до законів елементарної математичної статистики, згідно з загальновизнаними методами, зокрема у літературі [2].

Звіт з виконання лабораторної роботи повинен містити:

  • стислі теоретичні відомості за темою роботи;

  • схему установки із відповідними поясненнями; 

  • результати вимірів, їхнє оброблення у вигляді таблиць, графіків та ін. (з обов’язковим застосуванням прикладних комп'ютерних програм, зокрема MathCAD, Excel та ін.);

  • оцінювання похибок вимірювань;

  • результати розрахунків згідно з індивідуальним завданням (за наявності);

  • висновки в ході обговорення отриманих результатів, порівняння з відомими літературними даними;

  • перелік літератури.

< Назад Зміст Далі >