2.9 Ущільнення гальмівних систем

Гідрогальмівні манжети встанов­люють у вузлах тертя, що забезпечують керування машин і безпеку їх експлуатації. Залежно від умов експлуатації розрізняють різні конструкції таких манжет: чашкові, комірчасті комбіновані кільця круглого та прямокутного перерізів.

Гумові ущільнювальні й захисні деталі для пересувних з'єднань гідропривода гальмової системи та вузлів зчеплення призначені для роботи в контакті з гальмовою рідиною при тиску до 14,7 МПа, а також для захисту вузлів від потрапляння пилу і вологи, їх виготов­ляють з оливостійкої гуми, вони працездатні при температурі -60°С...+200 °С.

Умовні позначення ущільнень: Г — губчасті; О — озоностійкі; Ф — фермові; Т — трубчастого перерізу; М — морозостійкі; П — із протистарителями, що не вицвітають; Пл — вирубні з пластин. Далі за­писується цифра, яка відповідає середній густині гуми.

Конструкції та розміри ущільнень залежать від конфігурації ущільнювального зазору. Гума цих виробів має бути тривало стій­кою до агресивних атмосферних діянь при експлуатації машин у всіх кліматичних зонах. Гамма-відсотковий термін служби залежно від марки гуми становить: для монолітних ущільнювачів — від 3,5 до 8,6 року, а для губчастих — від 1 до 6 років. Цього явно недостатньо. Гамма-відсотковий термін служби їх має бути не меншим від гамма-відсоткового терміну служби машини.