5.9 Інші клейові матеріали
Епоксиднокремнійоорганічні клеї мають хороші характеристики при підвищених температурах і витримують робочі температури до 260° С. Частіше всього їх використовують у вигляді плівкових клеїв, армованих азбестовою тканиною.
Основними недоліками таких клеїв треба вважати низькі міцності при зрушенні (105-140 кг/см2) і при віддиранні (1,3-2,7 кг/см), високі температури затвердіння (260-310° З ), великий питомий тиск при склеюванні і багатократність операцій термообробки після затвердіння для створення доброякісних з’єднань . Епоксиднокремнійоорганічні клеї стали в даний час застосовувати менше, оскільки вже є клеї з кращими властивостями.
Фенолонітрильні клеї випускають у вигляді рідких і армованих або неармованих плівкових сортів. Найчастіше використовуються неармовані плівкові клеї, оскільки рідкі клеї вже витиснені іншими рідкими клеями, більш здійсненими по властивостях і зручнішими в обігу, а армовані плівкові сорти мало відрізняються від неармованих. Цими клеями склеюють між собою самі метали, метали з пластиками і самі пластики. Вони виключно стійкі до старіння при температурах нижче 150° С. Область їх робочих температур тягнеться приблизно від –55 до 180° .
Фенолонітрільні клеї піддають затвердінню| клеям потрібний високий тиск|тиснення|. при температурах від 125 до 180° С і тиску від 3,5 до 14 кг/см2. Від величини тиску , природно, залежить товщина клейового шва, яка у свою чергу, впливає на міцність при зрушенні . Когезійна міцність у таких клеїв вище адгезійною, у зв’язку з чим їх застосовують у поєднанні з ґрунтами. Вони вельми стійкі до дії мастил, розчинників, палив і вологи. При склеюванні металів міцність при зрушенні складає 385 кг/см2, а міцність на віддирання лежить в інтервалі від 11 до 12,5 кг/см. Фенолонітрільнимі клеями не рекомендується склеювати тришарові конструкції, оскільки для склеювання цими слаботекучими