4 СТРУКТУРА ТА ОСНОВНІ ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ

Незалежно від обраної теми, курсова робота повинна містити такі складові елементи:

  • титульний аркуш;
  • індивідуальне завдання;
  • анотацію;
  • зміст;
  • вступ;
  • основну частину;
  • висновки;
  • список використаних джерел;
  • додатки.

Титульний аркуш є першою сторінкою курсової роботи і є обкладинкою курсової роботи. Він повинен бути віддрукований на комп’ютері  відповідно до  рекомендованої форми (додаток А).
Завдання для виконання курсової роботи після узгодження із керівником заповнюється студентом, а потім підписується керівником і студентом (додаток Б).
Анотація пишеться двома мовами: українською та іноземною, займає до одної третини сторінки, в ній коротко подана суть курсової роботи та кількість ілюстрованого матеріалу.
Зміст подають на початку курсової роботи. У ньому послідовно перераховуються найменування розділів та підрозділів. Зміст повинен містити всі заголовки, які є в тексті, та номери сторінок, де розміщений кожен з них.
У вступі необхідно коротко викласти актуальність досліджуваної теми, мету та завдання, які необхідно вирішити, а також сучасний стан вивчення проблематики дослідження (обсяг вступу – 1 сторінка).
Основна частина курсової роботи повинна відображати висвітлення нижченаведених питань:

  • Аналіз ринку.
  • Оцінювання рівня якості інноваційного рішення.
  • Оцінювання конкурентоспроможності інноваційного рішення.
  • Калькуляція виробничої та повної собівартості інноваційного рішення.
  • Визначення ціни та критичного обсягу виробництва інноваційного товару (послуги).
  • Визначення експлуатаційних витрат у сфері використання інноваційного рішення.
  • Оцінювання економічної ефективності інноваційного рішення.

Висновки є логічним підсумком досліджень. У цьому розділі студенти мають підвести короткі підсумки дослідження таким чином, щоб, не читаючи основного текс­ту, можна було б зрозуміти сутність роботи. Основні вимоги до цієї частини роботи: висновки  мають бути чіткими, короткими,  відповідно до них можна було б скласти уяву про зміст роботи.
Список використаних джерел повинен містити всі використані в курсовій роботі літературні джерела. Кожну позицію літератури необхідно зазначати з усіма необхідними характеристиками.
В додатки можна виносити таблиці та рисунки, які є завеликими для розташування в основній частині роботи, а також інші матеріали (після погодження з керівником роботи). Додатки в загальний обсяг роботи не враховуються.
Курсова робота друкується на комп’ютері на папері формату А4 з одного боку аркуша полуторним інтервалом, кегль 14 Times New Roman.
Текст курсової роботи слід друкувати увімкнувши автоматичний перенос слів, дотримуючись звичайної рівномірної щільності та таких розмірів границь: верхня і нижня − 20 мм, права − 10 мм, ліва  − 25 мм.
Розділи і підрозділи курсової роботи повинні мати заголовки.
Заголовки структурних елементів курсової роботи («ЗМІСТ», «ВСТУП», «ВИСНОВКИ», «СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ДЖЕРЕЛ», «ДОДАТКИ») і заголовки розділів слід розташовувати посередині рядка, симетрично до тексту і друкувати великими літерами без крапки у кінці, не підкреслюючи. Заголовки підрозділів необхідно друкувати маленькими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу без крапки в кінці. Якщо заголовок складається з двох або більше речень, їх розділяють крапкою.
Кожну структурну частину курсової роботи треба починати з нової сторінки.  Відстань між заголовком розділу і заголовком підрозділу має бути 2 (два) міжрядкових інтервали. Відстань між заголовками розділу чи підрозділу та подальшим текстом має дорівнювати одному міжрядковому інтервалу. Відстань між заголовками підрозділу та останнім рядком попереднього тексту, якщо вони розміщені на одній сторінці, має бути 2 (два) міжрядкових інтервали.
Переносити слова у заголовках не допускається. Не дозволяється розміщувати  назви розділу та підрозділу, якщо після них далі іде тільки один рядок тексту.
Розділи та підрозділи слід нумерувати арабськими цифрами. Розділи курсової роботи повинні мати порядкову нумерацію у межах складання суті роботи і позначатися арабськими цифрами. Вказують номер розділу, а далі друкують його назву.
Підрозділи повинні мати порядкову нумерацію у межах кожного розділу. Номер підрозділу складається з номера розділу і порядкового номера підрозділу, відокремлених крапкою. Номер підрозділу складається з номера розділу і  порядкового номера підрозділу, відокремлених крапкою. Після номера підрозділу не повинна стояти крапка. Після номера підрозділу,  у тому ж рядку, йде його найменування.
Назва розділів друкується 14 кеглем, напівжирним, прописом, відцентровані, назви підрозділів – 14 кегль, напівжирний, з абзацу.
Сторінки курсової роботи слід нумерувати арабськими цифрами, дотримуючись наскрізної нумерації впродовж  усього тексту роботи. Номер сторінки проставляють у правому верхньому кутку сторінки без знака № і без крапки у кінці. Бланк завдання є першою сторінкою курсової роботи, оскільки титульний аркуш в нумерацію не входить, однак номер сторінки на бланку завдання не проставляють.
Таблицю слід розташовувати безпосередньо після того тексту, в якому вона згадується вперше або на наступній сторінці. На всі таблиці мають бути посилання у тексті курсової роботи. Її варто розташувати на сторінці таким чином, щоб для її читання не потрібно було повертати текст. Якщо це неможливо, то таблицю розміщують таким чином, щоб у момент її читання була можливість прочитати, повернувши сторінку за годинниковою стрілкою.
З початку рядка з правого краю над таблицею розміщують напис «Таблиця» із зазначенням її номера. Таблиці слід нумерувати арабськими цифрами, порядковою нумерацією у межах розділу. Номер таблиці складається з номера розділу і порядкового номера таблиці, відокремлених крапкою. Назву таблиці розміщують після тире по ширині всього тексту. Таблиці повинні мати змістовний заголовок. Назва повинна бути повною − із зазначенням об’єкта та періоду досліджень, проста і коротка. В кінці заголовку назви таблиці крапку не ставлять. Підкреслювати заголовки не слід.
При посиланні на таблицю вказується її порядковий номер, а слово «Таблиця» пишеться у скороченому вигляді, наприклад «табл. 3.1». Повторні посилання на таблицю подаються  за допомогою скорочення слова «дивися» (наприклад: див. табл. 3.1).
Ілюстрації (креслення, рисунки, графіки, схеми, діаграми, фотознімки) слід розміщувати у курсовій роботі безпосередньо після тексту, де вони згадуються вперше, або на наступній сторінці. На всі ілюстрації мають бути посилання у тексті курсової роботи.
Ілюстрації можуть мати назву, яку розміщують під ілюстрацією.  Коли є необхідність, під ілюстрацією розміщують пояснювальні дані (підрисунковий текст).
Ілюстрація позначається словом «Рисунок» (наприклад, «Рисунок               4.1»), яке разом з її назвою розміщують після пояснювальних даних. Ілюстрацію слід нумерувати арабськими цифрами, порядковою нумерацією у межах розділу, номер ілюстрації складається з номера розділу і порядкового номера ілюстрації, відокремлених крапкою (наприклад  «Рисунок 4.1 – Визначення критичного обсягу виробництва»).
При використанні формул необхідно дотримуватися певних правил. Рівняння і формули треба виділяти з тексту вільними рядками. Вище і нижче кожної формули потрібно залишити не менше одного вільного рядка.  Формули необхідно нумерувати в межах розділу. Порядкові номери позначають арабськими цифрами в круглих дужках біля правої границі сторінки (наприклад, (1.2) – формула 2, розділу 1). Пояснення значень символів і числових коефіцієнтів треба подавати безпосередньо під формулою в тій послідовності, в якій вони наведені у формулі. Значення кожного символу і числового коефіцієнта треба подавати з нового рядка. Перший рядок пояснення починають зі слова «де» без двокрапки.
Список використаних джерел можна формувати за абеткою або за послідовністю згадування джерел у тексті.
Додатки як окрема структурна частина курсової роботи  повинні починатися з нової сторінки. Посередині рядка, малими літерами (початкова − велика)  повинно бути надруковано слово «Додаток _» і велика літера, що позначає додаток. Додатки слід позначати послідовно, великими літерами українського алфавіту, за винятком літер  Ґ , Є, З,  І,  Ї,  Й, О, Ч, м’якого знака.
Ілюстрації, таблиці, формули та рівняння, що є у тексті додатку, слід нумерувати у межах кожного додатку.