Cover

«ЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА ПІДПРИЄМСТВА»

«Електронний навчальний посібник»

Каталог посібників Видавництво ВНТУ
← Назад ↑ Зміст → Вперед

Вступ

У ринкових умовах господарювання підприємство, як відкрита система, функціонує у складному зовнішньому середовищі, що характеризується нестабільністю та постійною динамікою. Таке середовище змушує швидко адаптуватися до нових умов, потребує знання законів розвитку та пошуку шляхів виживання в ринковій економіці, врахування чинників невизначеності та нестійкості економічного середовища.

Система економічної безпеки підприємства повинна бути одним з головних елементів стратегічного управління підприємством. Зважаючи на це керівництву підприємств необхідно потурбуватись про інформаційно-аналітичне, інноваційне та стратегічне забезпечення належного рівня їх економічної безпеки не лише в поточному періоді, а й у наступних. Проведення зваженої обґрунтованої політики в області економічної безпеки підприємства є надзвичайно актуальним завданням на сучасному етапі трансформації української економічної системи.

Метою навчальної дисципліни «Економічна безпека підприємства» є надання студентам знань про використання теоретико-методичних основ оцінки та аналізу стану економічної безпеки підприємства для формування навичок розробки практичних рекомендацій щодо зниження ризиків підприємства та розробки антикризових заходів.

Завданнями навчальної дисципліни «Економічна безпека підприємства» є: постановка завдання економічної безпеки підприємства; формування системи показників, які оптимально та якісно відображають усі складові економічної безпеки; виявлення стимулюючих або загрожуючих факторів; діагностика ризиків та ймовірності банкрутства підприємства; оцінка та аналіз стану економічної безпеки підприємства; розробка комплексу рекомендацій для зниження ризиків підприємства та підвищення економічної безпеки.

У результаті засвоєння матеріалу навчальної дисципліни студенти повинні знати: категоріальний апарат дисципліни; теоретичні основи щодо управління економічною безпекою підприємства; основні положення в управлінні економічною безпекою підприємства; особливості організації служби економічної безпеки на вітчизняних підприємствах; світові тенденції підвищення рівня економічної безпеки підприємства.

Уміння, які отримують студенти після вивчення навчальної дисципліни «Економічна безпека підприємства»: ефективно використовувати методики оцінки рівня економічної безпеки підприємства; визначати виробничу, фінансову, силову, інформаційну, кадрову, інтелектуальну безпеки підприємства; раціонально використовувати основні методи оцінки стану економічної безпеки підприємства; ефективно моделювати стан економічної безпеки підприємства.

Після вивчення навчальної дисципліни студенти будуть володіти: технологією оцінки та аналізу економічної безпеки підприємства; навиками коригування рівня економічної безпеки підприємства на значущість стадії життєвого циклу та ринкової стратегії підприємства; навиками використання евристичних методів для визначення рівня значущості кожної функціональної складової економічної безпеки підприємства; навиками оперативного, тактичного та стратегічного управління економічною безпекою на підприємстві.

Комплекс специфічних знань, якими повинні володіти студенти після вивчення дисципліни:

1) здійснення діагностики економічної безпеки підприємства;

2) обґрунтування вибору методів управління економічною безпекою підприємства;

3) використання ефективних методів антикризового управління;

4) розробка рекомендацій та пропозицій для забезпечення економічної безпеки підприємства;

5) розробка рекомендацій для зниження ризиків підприємства;

6) розробка комплексу антикризових заходів на підприємстві;

7) формування сценаріїв щодо управління станом розробки та використання індикативних показників для зниження ризиків підприємства.