1.7.2 Гранично допустимі викиди шкідливих речовин
Відповідно до вимог ДСП-201-97 для кожного проектованого і діючого промислового підприємства встановлюються гранично допустимі викиди (ГДВ) шкідливих речовин в атмосферу при умові, що викиди шкідливих речовин від даного джерела в сукупності з другими джерелами (з врахуванням перспективи їх розвитку) не створятьприземну концентрацію, яка перевищує ГДК.
При визначенні ГДВ домішок від розрахункового джерела необхідно враховувати їх концентрацію в атмосфері, обумовлену викидами від інших джерел, дотримуючись для приземного шару умови
, (1.74)
де С – концентрація речовини в приземному шарі, що створюється розрахунковим джерелом викидів, мг/м3;
Сф – фонова концентрація речовини, мг/м3.
Встановлюються також контрольні значення ГДВ в грамах за секунду, які не повинні перевищуватися в будь-який двадцятихвилинний інтервал часу. Крім того, контроль ГДВ проводиться всередньому за добу, місяць, рік.
ГДВ шкідливих речовин встановлюють для кожного джерела забруднення атмосфери. Для неорганізованих викидів і сукупності дрібних одиночних джерел (вентиляційні викиди, викиди стаціонарних енерго-установок тощо) встановлюють сумарний ГДВ.
Тимчасово погоджені викиди (ТПВ) шкідливих речовин встанов-люються для підприємств, якщо не можливо забезпечити ГДВ. Величини
ТПВ погоджуються з Держкомприроди з поетапним їх зниженням.
ГДВ і ТПВ шкідливих речовин переглядаються не рідше одного разу в 5 років.