1 СКЛАД ТА ВИМОГИ ДО ПРОЕКТУ

1.1 Мета та задачі проекту


Темою архітектурного проекту № 2 є архітектурно-конструктивна розробка виробничого корпусу змішаної поверховості середніх розмірів, що відноситься до машинобудівної галузі, а також адміністративно-побутового корпусу заводу. Виконується також світлотехнічний розрахунок одного з прогонів корпусу, що є одним з етапів фізико-технічного проектування.

Метою проекту є закріплення та поглиблення знань в області архітектури промислових будівель, отриманих при вивченні курсу „Архітектура будівель та споруд. Спецкурс”, а також надбання практичних навичок проектування сучасних промислових будівель з урахуванням вимог, норм та правил будівельного проектування, індустріалізації, економіки будівництва та експлуатації будівель.

Виконання проекту передбачає такі задачі: вивчення та практичне застосування методів проектування промислових та допоміжних будівель: навчання практичному користуванню нормами будівельного проектування та довідковою літературою, графічному оформленню креслень виробничої будівлі і складанню пояснювальної записки, підготовка студента до виконання дипломного проекту з розділу „Архітектура”.

1.2 Вимоги до проекту

Об'ємно-планувальне та конструктивне вирішення промислового будинку повинно відповідати завданню на проектування, вимогам Єдиної модульної системи (ЄМС), уніфікації та типізації виробничих будинків, а також відповідним розділам ДБН.

В процесі виконання архітектурно-конструкторського проекту студент повинен комплексно пов'язати архітектурно-конструкторське рішення з виробничо-технічним призначенням будівлі, з санітарно-гігієнічними та протипожежними вимогами. При виборі несучих та захисних конструкцій необхідно звернути увагу на забезпечення високого ступеню індустріальності, економічності будівництва та експлуатації будівлі, що проектується.

Архітектурно-мистецьке рішення промислової будівлі повинно відповідати її призначенню, бути простим без зайвих прикрас, але виразним. Для цієї мети необхідно використати найбільш економічні засоби: гарні пропорції будівлі та її окремих частин, прості форми, що мають органічний зв'язок з призначенням будівлі.

Графічна частина проекту виконується на стадії робочих креслень, вони повинні бути правильно розташовані на аркушах, чітко оформлені і мати текстові характеристики. Оформлення креслень повинно відповідати вимогам Єдиної системи конструкторської документації (ЄСКД) з урахуванням особливостей навчального проектування.

1.3 Зміст, завдання та склад проекту

Вихідні дані для розробки планувального та конструкторського рішення подані в завданні, що додається до методичних вказівок. Приклад завдання зображено на рис. 1.1.

Приклад завдання

Рисунок 1.1 - Приклад завдання

На схемі умовно зображено план будівлі, який включає одно- та багатоповерхові прогони. В таблиці вказано шість варіантів, що дають уявлення про геометричні характеристики промислової частини. Багатоповерхові будівлі мають аксонометричне зображення з заштрихованою стороною, яка є рамною частиною і параметри якої вказані на невеличких схемах нижче основної схеми. Умовними позначеннями є: L – прогін будівлі, А – довжина прогону, Н – висота від відмітки „0” до низу несучих конструкцій, Q – вантажопідйомність крана, h1, h2, h3 – висота поверхів багатоповерхової будівлі.

Прогони обладнані мостовими або підвісними кранами з відповідною вантажопідйомністю.

В таблиці також є дані для проектування адміністративно-побутової частини проекту та світлотехнічного розрахунку. Так, вказано кількість працюючих на підприємстві, максимальну зміну, відсоток жінок на санітарну групу виробництва. Вказується розряд зорової роботи для світлотехнічних умов України.

В завданні також вказується склад проекту:

  1. План виробничої будівлі М 1:200;
  2. План адміністративно-побутових приміщень М 1:100;
  3. Поперечний розріз виробничої будівлі М 1:200;
  4. Поздовжній розріз виробничої будівлі М 1:200;
  5. Фасади цеху та побутових приміщень М 1:200;
  6. Конструкторський розріз по стіні промислової будівлі М 1:20 або 1:25;
  7. План несучих елементів покриття М 1:400;
  8. План даху М 1:400;
  9. Конструкторські деталі та вузли (5 - 6 шт.) М 1:20 або 1:10;
  10. Пояснювальна записка об'ємом 20 - 25 сторінок.

Об'єм графічної частини проекту – два аркуші формату А1 розміром 594×841 мм (рис.1.2).

Рисунок 1.2 – Приклад розташування креслень на аркушах формату А1 1 – план цеху; 2 – фасад цеху; 3 – конструкторський розріз по стіні; 4 – деталі та вузли; 5 – конструкторські розрізи по цеху; 6 – план АПК; 7 – покриття; 8 – перекриття

1.4 Порядок виконання проекту

При розробці курсового проекту рекомендується такий порядок його виконання: