Обробка металів тиском | Способи виготовлення металевих виробів

Тести модульного блоку №2

1. За рахунок якої властивості металу одержують вироби шляхом прокатування: а) міцність; б) пластичність; в) твердість?
2. За рахунок чого підвищують пластичність металу: а) нагрівання; б) охолодження; в) намагнічування?
3. Як називається обробка металів тиском, яка полягає в пропусканні металу в проміжок між двома валками, що обертаються: а) прокатуванням; б) волочіння; в) пресування?
4. Як називається обробка металів тиском, яка полягає в протягуванні заготовки через отвір, переріз якого менший ніж переріз заготовки: а) штампування; б) волочіння; в) кування?
5. Як називається обробка металів тиском, коли метал, поміщений в замкнутий контейнер, під дією тиску видавлюється через калібрувальний отвір: а) прокатування; б) волочіння; в) пресування?
6. Який виріб одержують методом волочіння: а) поковка; б) прокат; в) дріт?
7. Як називаються спеціальні прокатні стрічки, з яких формуються труби: а) оправка; б) ролики; в) штрипс?
8. Яке призначення виконує електрична дуга при виготовленні труб: а) захист металу від шкідливої дії кисню; б) розплавлення дроту і оплавлення кромок; в) покриття шаром флюсу?
9. Яке призначення спеціальної оправки (дорна) при виготовленні труб: а) для прошивання отвору; б)для вирівнювання труби; в) для зварювання труби?
10. Як називається кування, що проводять ударами молотка або кувалди по нагрітій заготовці, яка лежить на ковадлі: а) ручне; б) машинне; в) в штампах?
11. Як називається ковальська операція, що полягає у збільшенні довжини заготовки за рахунок зменшення її поперечного перерізу: а) осанка; б) витяжка; в) пробивання?
12. Як називається ковальський інструмент, що використовують для пробивання отворів: а) свердло; б) обтискач; в) пробійник?
13. За допомогою якого інструменту при куванні утримують заготовку: а) кліщі; б) кусачки; в) кувалда?
14. Яким методом штампування перетворюють стаканоподібну заготовку на кулясту заготовку: а) вирубування; б) штампування гумою; в) штампування рідиною?
15. Для чого перед штампуванням заготовку нагрівають: а) збільшення пластичності; б) збільшення розмірів заготовки; в) збільшення міцності металу?
16. До якого способу відноситься штампування вибухом: а) листове штампування; б) штампування у закритих штампах; в) об’ємне гаряче штампування?
17. При якому штампуванні об’єм заготовки рівний об’єму порожнини штампа: а) у відкритих штампах; б) у закритих штампах; в) у витяжних штампах?