Для деякого вирівнювання тиску при вимкненні різних струмів, а також при зміні струму за півперіод, в конструкціях дугогасильних камер застосовують такі удосконалення:

1. Введення в дугогасильний пристрій повітряної подушки. Для цього у верхній частині корпусу камери передбачається закритий простір. У ньому при заповненні вимикача оливою залишається певний об'єм повітря,

яке, стискаючись при максимальному струмі вимкнення, зменшує удар в стінки камери. Коли струм переходить через нуль і тиск в околі дуги зменшується, стиснене повітря виштовхує оливу і створює додаткове дуття.

2. Введення повітряної подушки, утвореної пружинно-поршневим ме-ханізмом. При підвищенні тиску в дугогасильному пристрої, поршень, стискаючи пружину, піднімається, збільшуючи об'єм дугогасильної камери і, тим самим, зменшуючи тиск у ній. При зменшенні струму, тиск починає зменшуватися, але поршень, опускаючись, підтримує тиск на необхідному рівні.

3. Зміна довжини генерувальної дуги. Для цього нерухомий контакт системою важелів з'єднується з пружинно-поршневим механізмом, який реагує на тиск у дугогасильній камері. При підвищенні тиску в камері понад установлений, поршень, піднімаючись, переміщує нерухомий кон-такт, наближаючи його до проміжного так, щоб відстань між цими контактами і довжина дуги зменшувались. При зменшенні тиску поршневий механізм розводить контакти, збільшуючи довжину дуги. У результаті тиск у камері підтримується на необхідному рівні.