2.4.1 Основи функціонування мостів

Як вказувалось в розділі 2.3 велику ЛКМ часто потрібно поділяти на менші, легкокеровані сегменти. При цьому пристроями використовуваними для з’єднання мережевих сегментів, можуть бути мости, комутатори, маршрутизатори і шлюзи. Мости і комутатори функціонують на канальному рівні моделі OSI. Функція моста полягає у визначенні того, чи потрібно відправляти сигнали, що надійшли на один з його портів в інший сегмент мережі. Мости можуть також бути використані для з’єднання мереж, що використовують різні протоколи або різні середовища передавання [4, 14, 16].

Під час роботи міст використовує метод прозорого перенаправлення. Цей метод описаний у специфікації ІЕЕЕ 802.1d, яка визначає п’ять процесів оброблення фрейму, при проходженні через коммутатор (рис. 2.1).

1. Перенаправлення фреймів (forwarding).

2. Лавинне передавання фреймів (flooding).

3. Фільтрування фреймів (filtering).

4. Комутація з вивченням топології або з самонавчанням (learning).

5. Застарівання таблиці МАС-адрес (aging).

Рисунок 2.1 – Кроки методу прозорого мостового перенаправлення

Коли міст отримує фрейм, він порівнює MAC-адресу відправника з адресною таблицею, що є в нього, для визначення того, чи слід відфільтрувати цей фрейм (відкинути), надіслати його лавинним способом або у визначений сегмент мережі.

Прийняття цього рішення відбувається таким чином [4, 7, 16]:

• якщо пристрій-одержувач знаходиться в тому ж сегменті, з якого цей фрейм був отриманий, то міст запобігає його передаванню в інші сегменти. Цей процес називається фільтруванням (filtering);

• якщо пристрій-одержувач знаходиться в іншому сегменті і його адреса присутня в адресній таблиці, то міст пересилає фрейм у відповідний сегмент;

• якщо пристрій-одержувач відсутній в таблиці адрес (тобто "невідомий" мосту) або фрейм є широкомовний чи багатоадресний  то міст розсилає фрейм у всі сегменти за винятком того, звідки був отриманий фрейм. Таку поведінку називають лавинним розсиланням.

Стратегічно правильно встановлений міст може значно збільшити продуктивність мережі.