3.6 Початкова конфігурація комутатора

Варто зазначити, що новий комутатор на відміну від маршрутизатора, має стандартну початкову конфігурацію, встановлену виробником. Змінювати конфігурацію комутатора можна через інтерфейс командного рядка, а також Web-інтерфейс з використанням браузера [4].

При першому ввімкненні живлення комутатора в його файлі робочої конфігурації містяться стандартні установки. Комутатор має стандартне ім’я Switch. На консолі та лініях віртуального термінала (VTY) паролі не встановлені.

За замовчуванням порти комутатора встановлені в автоматичний режим, це означає, що вони автоматично визначають режим роботи (дуплексний або півдуплексний) та швидкість порту.

За замовчуванням всі порти комутатора знаходяться в першій віртуальній локальній мережі (virtual LAN, VLAN). Вона вважається стандартною мережею керування (management VLAN). Для відображення інформації про мережі VLAN, визначених на комутаторі, використовується команда show vlan.

Оскільки новий комутатор ще не конфігурувався, в його флеш-каталозі відсутні файл бази даних мереж VLAN (vlan.dat) і файл збереженої конфігурації (config.text). Файл vlan.dat використовується для зберігання інформації про локальні VLAN даного комутатора і комутатор застосовує його для сумісного використання інформації про мережі VLAN з іншими комутаторами. За замовчуванням у флэш-каталозі міститься образ IOS (файл з розширенням .bin), файл змінних середовища з ім’ям env_vars і підкаталог з ім’ям html. Для відображення вмісту флэш-каталога використовується команда dir flash:.

У стандартній конфігурації комутатор має один широкомовний домен і може керуватись і конфігуруватись через консольний порт з використанням CLI. У цій конфігурації також встановлено протокол зв’язуючого дерева. При цьому в стандартній конфігурації гарантується найвищий рівень безпеки, оскільки комутатору ще не було призначено IP-адреси.

Насамкінець зазначимо, що для невеликих мереж стандартна конфігурація може виявитись цілком достатньою і користувач відразу може скористатися перевагами мікросегментації та високої продуктив-ності мережі, які забезпечуються комутатором. Проте за необхідності користувач може повністю змінити існуючу конфігурацію. Для цього слід: вилучити існуючу VLAN-інформацію шляхом видалення файлу vlan.dat бази даних VLAN з флеш-каталогу вилучити резервний файл конфігурації та перезавантажити комутатор (приклад 3.2).

На прикладі 3.2 показано, як вилучити поточну конфігурацію у комутаторах серії Сatalyst 2950.


Switch# delete flash:vlan.dat
Delete filename [vlan.dat]?
Delete flash:vlan.dat? [confirm]
Switch# erase startup-config
<частина виведення опущено>
Switch# reload

Приклад 3.2 - команди вилучення поточної конфігурації комутатора