3.5 Файли конфігурації маршрутизатора та комутатора
Нагадаємо, що файл конфігурації містить команди настройки маршрутизатора (комутатора) та його служб. Розмір цього файлу в більшості випадків становить від кількох сотень до кількох десятків тисяч байтів. Взагалі є два файли конфігурації: робочий (Running Config) - зберігається в RAM (його ще називають поточним або діючим). Після перезавантаження робочий файл конфігурації втрачається, оскільки пам’ять RAM залежна від живлення (рис. 3.3); стартовий (Startup Config) - зберігається в NVRAM, не залежить від живлення і копіюється в RAM під час запуску системи.
Після будь-яких внесень змін у конфігурацію маршрутизатора (комутатора) ці зміни можна перевірити за допомогою команди show running-config, яка відображає поточну конфігурацію. Якщо при цьому значення змінних неправильні - можна виконати одну з таких дій:
• використати команди конфігурування з префіксом no;
• перезавантажити систему та перезапустити оригінальний файл конфігурації з NVRAM;
• cкопіювати резервну копію файлу конфігурації з TFTP- сервера;
• вилучити файл початкової конфігурації за допомогою команди erase startup-config, перезавантажити маршрутизатор і увійти в ре-жим початкової установки (Setup).
Для збереження конфігураційних змін в NVRAM слід ввести команду
Router# copy running-config startup-config
Доцільно зазначити, що дуже важливо в межах кожної організації (особливо, якщо вона велика) розробити єдиний стандарт для файлів конфігурації. Це дозволить уникнути хаосу, зайвої складності на-строювання мережі, зменшити незапланований час простою тощо.
Рисунок 3.3 - Файли робочої та стартової конфігурацій