4 СТРУКТУРА ТА ЗМІСТ ДИПЛОМНОГО ПРОЕКТУ

Складовими частинами бакалаврської дипломної роботи є пояснювальна записка та графічний матеріал.
Пояснювальна записка містить: титульний лист, завдання на БДР, анотацію, перелік скорочень (за необхідністю), зміст, вступ, оптимальний варіант розв’зання основної задачі, основну проектну частину, допоміжні розділи основної задачі, охорону праці, висновок, список використаної літератури та додатки.
На титульному листі наводиться назва міністерства, якому підпорядкований вуз, назва університету, інституту та факультету, де навчається студент, назва кафедри, на якій виконувався проект, повна назва теми бакалаврського дипломного проекту, прізвище, ім'я та по батькові студента і керівника (додаток А).
Завдання на БДР оформляється та видається кафедрою. Анотація відображає основний зміст бакалаврської дипломної роботи в обсязі, що достатній для характеристики особливостей, можливості й галузі  використання результатів бакалаврської дипломної роботи. Обсяг анотації не повинен перевищувати однієї сторінки. Анотація складається українською та двома іноземними мовами (російською та іншою мовою, яку вивчав студент).
В змісті вказують найменування розділів, які записують відповідно до текстової частини БДР, та номери сторінок, з яких розпочинаються дані розділи, підрозділи тощо.
У вступі коротко характеризують сучасний стан науково-технічної проблеми, що вирішується в бакалаврській дипломній роботі, вказують мету та задачі, які розв'язуються в даній бакалаврській дипломній роботі. Необхідно чітко обґрунтувати актуальність розробки (з посиланням на літературні джерела), показати необхідність та доцільність її виконання.
Вибір оптимального варіанта розв’язання основної задачі виконується на базі патентного пошуку і аналізу найновіших досліджень.
Основна проектна частина виконується за рекомендацією і структурою відповідно до теми бакалаврської дипломної роботи. В ній обов'язково потрібно проаналізувати сучасний стан питання (з посиланням на літературні джерела), розв'язанню якого присвячений дипломний проект, проаналізувати отримані результати. Всі технічні результати повинні бути обгрунтовані достатньою мірою (в тому числі за допомогою ЕОМ), а також логічними і переконливими доказами. Прийняті рішення повинні ґрунтуватись на останніх досягненнях світової та вітчизняної науки й передового виробничого досвіду. Бажано обґрунтовувати розробки результатами студентських наукових досліджень.
В технічних та економічних розрахунках необхідно використовувати діючі нормативні положення й технічні вказівки, а також сучасні методи розрахунків з використанням обчислювальної техніки. Всі формули та моделі, запозичені з літератури, супроводжуються посиланнями на список джерел з короткими поясненнями.
Текстова частина проекту повинна ілюструватися розрахунковими схемами, фотографіями, графіками, результатами моделювання на обчис­лювальних машинах та іншими матеріалами.
У висновку наводиться коротка оцінка результатів роботи, їх відповідність вимогам завдання й техніко-економічній ефективності. Вказується галузь використання результатів дипломного проектування або проектно-конструкторської документації. Підкреслюється чим закінчилося дипломне проектування: отримані нові експериментальні або теоретичні дані; розроблена технічна документація на виготовлення експериментального або серійного зразка; розроблена технологічна документація та інше.
До додатка включаються великі за формою та обсягом розрахункові таблиці допоміжних даних та графіки, довідкові й інші матеріали, що доповнюють текстову частину проекту. Додатки розміщують в порядку появи посилання в тексті основних розділів.
За списком використаної літератури наводиться вся література, що була використана при виконанні бакалаврської дипломної роботи. Вся література розміщується в порядку, в якому в неї було посилання за текстом. Приклади бібліографічного опису літературного джерела:
1. Марков 0. Д. Організація автосервісу. / Марков 0. Д. – Львів : Оріяна – Нова, 1998. – 332 с.
2. А.с. 513351 ССР. Стабилизатор постоянного тока / С. Г. Перминов //Бюл. изобр. – 1976. – № 17.
3. Патент 75140, Україна, МПКВ22F 9/00. Порошок для газополуменевого напилення / В. І. Савуляк, О. П. Шиліна,                          В. П. Перегончук. – Заявл. 18.04.2012; Опубл. 26.11.2012. – Бюл. № 22.
4. Долішній М. А. До питання про ефективність сучасного господарювання / М. А. Долішній, М. Г. Козоріз.// Економіка України. – 1993. – № 9. – С. 20 – 27.
Графічний матеріал, що містить комплекс графічних креслень, повинен наочно характеризувати основні висновки, рішення та пропозиції дипломника. На кресленнях в логічній змістовній формі треба показати конструкції та розміри основного устаткування, передбаченого роботою.

 

Таблиця 2- Типовий зміст бакалаврської дипломної роботи

 

Назва складової проекту

Обсяг

Пояснювальна записка, стор.

Креслення, кількість аркушів А1

1

2

3

 Титульний лист

1

 Завдання на БДР

1

 Зміст

1

 Анотація державною та іноземними мовами

 

1

 Перелік скорочень

1 – 2

 Вступ

2 – 3

1 Аналіз конструкції та умов роботи

10 – 14

1

2 Розв’язання основної проектної задачі

25 – 30

3 – 4

3 Охорона праці, навколишнього      середовища та цивільна оборона

10 – 12

 Висновки

1 – 2

 Список літератури

 

 

 Додатки

 

 

 Разом   

55 – 75

4 – 6

Дані про обсяги окремих складових бакалаврської дипломної роботи є орієнтовними. Вони уточнюються керівником в залежності від теми бакалаврської дипломної роботи.