Тема 1. Загальні положення
Виконання курсової роботи з дисципліни «Економічне планування і прогнозування» надає студентам можливість опанувати методи наукового пізнання економічних процесів і явищ, категоріально-понятійний апарат з курсу, закони функціонування економічних систем, а отже є важливим засобом формування у студентів логіки нового економічного мислення, адекватного уяві ринкових відносин.
Курсова робота дозволяє розширити і поглибити наукові знання студентів з економічного планування і прогнозування та набути досвіду самостійного дослідження реальних економічних процесів. При її виконанні студенти набувають також навичок самостійного пошуку і аналізу наукових праць вітчизняних і зарубіжних економістів, законодавчих актів, статистичних і практичних матеріалів та інших літературних джерел з відповідної теми, їх аналізу і узагальнення, письмового викладу наслідків проведеного дослідження та вміння застосовувати їх для вирішення конкретних практичних задач. В цьому аспекті курсова робота може бути використана як база при підготовці студентами наукових доповідей і дипломних робіт.
Завданнями розробки курсової роботи є вивчення теоретичних засад методів планування і прогнозування в розрізі конкретної теми, здійснення прогнозу значення досліджуваного показника, обґрунтування доцільності застосування інших методів прогнозування значення досліджуваного показника.
Курсова робота розробляється на основі практичного дослідження обраного об’єкта (показника) на реальному підприємстві (в установі) та прогнозування його значення. Результатом проведеного аналізу мають стати обґрунтовані пропозиції щодо застосування інших, більш точних методів прогнозування значення досліджуваного показника.
Структура курсової роботи є однаковою для всіх студентів, однак варіантність курсових розробок в групі забезпечується за рахунок проведення поглибленого аналізу по темі роботи на конкретному підприємстві.