8.5. Послідовність подачі та поєднання блюд і напоїв
Існуючі традиції та правила етикету визначають певну послідовність подачі блюд. Розглянемо деякі правила, яких варто дотримуватися [1]. Спочатку пропонується на великих прийомах безліч видів холодних закусок. Їх подають і їдять у відповідному порядку.
Усі перелічені закуски можуть стояти на столі одночасно, якщо дозволяє місце, і кожен гість вільний їсти їх у тій послідовності, яка йому подобається. Але максимум задоволення від їжі забезпечить така послідовність: спочатку рибні блюда, потім м’ясні, овочеві і, нарешті, молочнокислі. Після холодних закусок йдуть закуски гарячі, потім – перше блюдо (наприклад, суп). Потім – другі гарячі блюда (у першу чергу рибне, а вже за ним – м’ясне). Останнім подається десерт. Поєднання блюд і напоїв Розглянемо деякі існуючі рекомендації поєднання блюд і напоїв [1]. Білі вина – сухі і напівсухі – рекомендується подавати до рибних закусок, сиру, раків, легких м’ясних страв, а також до супу і блюд з яєць. З крабами рекомендується подавати сухе біле вино. Червоні напівсухі вина варто подавати до баранини, телятини, дичини. Червоні кріплені – до біфштекса, свинини. Червоні вина подають також до нежирного сиру. До вареної телятини і курячого м’яса можна подавати білі чи рожеві вина. До рибних і м’ясних салатів рекомендується подавати сухі білі чи рожеві вина. З пряними, жирними, солоними блюдами добре поєднуються міцні спиртні напої – горілка. До гострих сортів сиру підходить червоний портвейн. Пиво варто подавати до солоної риби, сиру, солоних м’ясних блюд, а також до холодних закусок на прийомі “обід-буфет”. Пиво і вино не подається одночасно. Десертні вина (напівсолодкі, солодкі, лікер і шампанське) варто подавати до десерту, фруктів. До десерту з ягід підходить солодке біле вино, портвейн, кріплене плодово-ягідне вино, а також ягідний чи фруктовий лікер. Коньяк добре поєднується з кавою, а також з чаєм. Утім, до чаю більше підходять ром і лікер. Не рекомендується:
Рекомендується:
Як аперитив (напій, пропонований перед початком прийому для забезпечення апетиту) рекомендується подавати на підносі келихи із шампанським, газованим вином, сухим чи напівсухим білим, білим вермутом, сухим чи напівсухим шеррі, сухі чи напівсухі коктейлі. До аперитиву підходять горіхи, солоне печиво, канапе з різними солоними кремами, фрукти. Основні поняття і ключові слова: послідовність подачі блюд, поєднання блюд і напоїв. |