3.4. Фізичне виховання студентської молоді

Спорт в університеті є важливою складовою і відіграє значну роль у формуванні професійних вмінь і навичок майбутніх фахівців. У ВНТУ сконцентрована досить потужна спортивна база, яка налічує майже 30 профільних спортивних споруд, серед яких: стадіон зі штучним покриттям бігових доріжок і секторів, футбольним полем і трибунами на 3,5 тис. глядачів; 2 тенісних корти; 3 спортивні зали, 3 тренажерні зали з сучасним обладнанням; відкритий ігровий комплекс; понад 10 спортивних майданчиків тощо. Влітку працює спортивно-оздоровчий табір на 250 місць за одну зміну. Матеріальна спортивна база постійно модернізується та розширяється.

Із початком роботи льодового палацу “Айс-Авеню” за двосторонньою угодою студенти ВНТУ на заняттях з фізичного виховання мають можливість безкоштовно кататись на ковзанах. ВНТУ став єдиним вузом України, який практикує цей вид фізкультурної спеціалізації.

В університеті культивується понад 20 видів спорту. В 23 секціях і 6 клубах юнаки та дівчата підвищують спортивну майстерність, беруть участь в змаганнях різного рангу – від університетського до міжнародного.

В стінах університету виросли призери і чемпіони Олімпійських ігор, світу, Європи і України. Достатньо назвати ім’я заслуженого майстра спорту О. Сорокаліта, заслуженого тренера України І. Філіштинського (волейбол), майстрів спорту міжнародного класу Г. Власюка, М. Рудика (легка атлетика), С. Русецького, М. Штельмаха (спортивне орієнтування), О. Чуприни (акробатика), В. Бурлаки (веслування), Т. Карапетян (самбо), Л. Черниш (карате).

Збірна чоловіча гандбольна команда була переможцем чемпіонату України (1 ліга), баскетболісти – призерами Універсіади України, футболісти – багаторазові чемпіони міста.

2007–2008 навчального року член збірної команди України студент ІнАЕКСУ О. Вересюк став бронзовим призером в особистому та командному заліку на Чемпіонатах світу та Європи з самбо та боротьби на поясах. Чемпіоном України на студентських іграх зі спортивного орієнтування став Є. Марчук. Збірні студентські команди ВНТУ з баскетболу (чоловіки) стали переможцями Кубку серед вузів Вінниччини. Збірна команда легкоатлетів виборола 1-е місце в естафеті, присвяченій Дню Перемоги у Великій вітчизняній війні.

Основною організаційною ланкою спортивно-оздоровчої роботи в університеті є кафедра фізвиховання. З 1995 року кафедра є випусковою, оскільки готує бакалаврів зі спеціальності “Менеджмент організацій” зі спеціалізації “Менеджмент організації спорту”. За цим напрямком підготовки викладачі кафедри викладають 11 професійно орієнтованих дисциплін. Навчання здійснюється за паралельною заочною формою для провідних студентів-спортсменів університету, членів збірних команд України і області, які мають високі спортивні розряди або спортивні звання. Така форма навчання є унікальною серед технічних вузів країни, коли студенти одержують додатково вищу гуманітарну освіту.

Більшість випускників цього напрямку підготовки працюють на управлінських посадах в фізкультурно-оздоровчих і спортивних закладах й підприємствах регіону та чи й України.

Кафедра фізичного виховання і спортивний клуб підтримують постійний тісний діловий зв’язок із загальноосвітніми і спортивними школами області і країни. Це дозволяє запрошувати на навчання обдарованих абітурієнтів і протягом навчання у вузі підготувати з них зрілих майстрів спорту.

Спортивний клуб університету розробляє і реалізовує змістовно-насичений календар спортивно-масових та оздоровчих заходів, який визначає структуру й регламент діяльності всієї системи на рік. Навчальний рік починається зі змагань першокурсників, найкращі з яких у фіналі (День фізичної культури України) виборюють особисту першість в 6 видах спорту. Щоосені в університеті урочисто відкриваються змагання за програмою Спартакіади ВНТУ (10 видів спорту), а також проводяться окремі чемпіонати або першості з 7 видів спорту. Фактично кожен студент має змогу взяти участь у 7 – 10 змаганнях за рік, а члени збірних команд – в 12 – 15 найпрестижніших національних та міжнародних спортивних заходах.