Після гасіння дуги пари і гази, які утворюються в процесі гасіння ду-ги, потрапляють у верхню частину корпуса вимикача, де пари оливи кон-денсуються, а газ виходить зовні через отвір в кришці. Коли камера заповниться оливою, вимикач готовий до виконання наступного циклу операцій. Безструмова пауза при АПУ для цих вимикачів досить велика (0,5с).

Контроль за рівнем оливи в циліндрі проводиться за оливопокажчиком. Якість її повинна відповідати звичайним вимогам до ізоляційної оливи. Якщо олива буде надто забруднена, а канали камери обвуглені, то може виникнути перекриття ізоліцяйної відстані між контактами у вимкненому положенні вимикача.

Подальшим розвитком оливних вимикачів серії ВМП є розробка ви-микачів колонкового типу (type) серії ВК-10 з пружинним приводом і ВКЄ-10 з електромагнітним приводом. Вони призначені для роботи в шафах КРУ внутрішнього й зовнішнього встановлення напругою до 10 кВ. Кліматичне виконання У, категорія розміщення 2 за ГОСТ 15150-69. Загальний вигляд оливного вимикача ВКЄ-10 наведено на рис. 3.18.