4.8.5 Типи пакетів протоколу EІGRP

Протокол EІGRP використовує кілька різних типів пакетів для підт-римки різних своїх таблиць і встановлення складних (комплексних) зв’язків із сусідніми маршрутизаторами. Нижче наведено п’ять типів пакетів протоколу EІGRP [5, 15]:

• пакети вітання (Hello);

• пакети підтвердження (Acknowledgment);

• пакети відновлення маршрутів (Update);

• пакети запитів (Query);

• пакети відповідей на запити (Reply).

Розглянемо кожен з цих типів пакетів.

Пакети вітання

Протокол EІGRP використовує пакети вітання для виявлення сусідніх маршрутизаторів, їх тестування та повторного виявлення після збоїв. Повторне виявлення відбувається в тому випадку, якщо ма-ршрутизатори не одержують один від одного пакетів вітання протягом часу утримання, але пізніше поновлюють зв’язок.

Маршрутизатори EІGRP розсилають пакети вітання з фіксованим інтервалом (задається у файлі конфігурації), який називається інтервалом розсилання вітання (hello іnterval). Прийнятий за замовчуванням інтервал вітання залежить від ширини полоси пропускання інтерфейсу, як показано в табл. 4.8 [2]. Для відправлення пакетів вітання протокол EІGRP використовує багатоадресне розсилан-ня.

Таблиця 4.8 – Інтервали розсилання пакетів вітання

Нагадаємо, що маршрутизатор протоколу EІGRP зберігає інформа-цію про сусідні пристрої у ТСП. В ній для кожного сусіднього пристрою є поле послідовного номера, у якому записується номер останнього отриманого від цього пристрою пакета протоколу EІGRP. Іншим полем ТСП є поле часу утримання, в якому записується час одержання останнього пакета. Для того, щоб у сусіднього маршрутизатора зберігався статус пасивного (досяжного і роботоздатного) необхідно, щоб за час утримання від нього надійшов хоча б один пакет. В протилежному випадку протокол EІGRP розглядає цей сусідній маршрутизатор як нероботоздатний і алгоритм DUAL починає перераховувати ТМ. Стандартно час утримання втричі біль-ший інтервалу вітань, однак, адміністратор може сконфігурувати обидва таймери.

У протоколі EІGRP (на відміну від OSPF) для здійснення зв’язку відсутня умова рівності значень інтервалів вітання й блокування на сусідніх маршрутизаторах. При цьому останні дізнаються про інтервали таймерів з пакетами вітання і використовують дану інформацію для встановлення стійкого зв’язку незважаючи на різні інтервали таймерів.

Пакети вітання завжди розсилаються методом негарантованого доставлення і не вимагають підтвердження.

Пакети підтвердження

Маршрутизатор EІGRP використовує пакети підтвердження для того, щоб повідомити інші маршрутизатори про одержання ним пакета EІGRP протягом сеансу „надійного” обміну даними. Надійний транспортний протокол може забезпечити надійний зв’язок між вузлами EІGRP. Для забезпечення гарантованого доставлення, вузол що приймає повинен підтвердити отримання повідомлення від джерела. Для цього використовуються пакети підтвердження (які можна назвати пакетами вітання „без даних”), На відміну від багатоадресних пакетів вітання, ці пакети є одноадресними. Підтвердження також може бути здійснене шляхом суміщення передавання прямих і зворотних пакетів інших типів пакетів EІGRP, таких як пакети відповідей на запити.

Пакети відновлень маршрутів

Пакети відновлень маршрутів використовуються в тих випадках, коли маршрутизатор виявляє новий сусідній пристрій. Тоді маршрутизатор EІGRP надсилає одноадресні пакети відновлення маршрутів цьому новому сусідньому пристрою для того, щоб він міг додати цю інформацію у свою ТТ. Зауважимо, що для передавання новому сусідньому пристрою всієї топологічної інформації може знадобитись більше одного пакета.

Пакети відновлення використовуються також коли маршрутизатор виявляє зміну топології мережі, тоді він надсилає багатоадресні пакети відновлення усім своїм сусідам, попереджаючи їх про таку зміну. Всі пакети відновлення розсилаються методом гарантованого доставлення.

Пакети запитів і відповідей на запити

Маршрутизатор протоколу EІGRP використовує пакети запитів щоразу, коли йому потрібна конкретна інформація від будь-якого зі своїх сусідніх пристроїв. Пакет відповіді використовується для відповіді на запит.

Якщо у маршрутизатора EІGRP зникає первинний маршрут і він не може знайти резервного, то алгоритм DUAL переводить маршрут в активний стан. Після цього маршрутизатор виконує багатоадресне розсилання запиту всім своїм сусідам для знаходження первинного маршруту. Сусідні пристрої повинні надіслати відповіді на запити, в яких або надається інформація про первинний маршрут, або по-відомляється про відсутність у них такої інформації.

Запити можуть бути як багато-, так і одноадресними, у той час як відповіді на запити завжди є одноадресними. Обидва типи пакетів розсилаються методом гарантованого доставлення.