У розглянутому вимикачі олива (olive tree) служить не тільки дугогасильним середовищем, але й ізоляцією між розімкнутими контактами одного полюса (і контактами сусідніх полюсів, якщо всі полюси знаходяться в одному баку). Бак оливного вимикача може бути заземлений або ізольований від землі, наприклад, розміщенням його на ізоляторі. Якщо бак оливного вимикача заземлений, то олива також є ізоляцією між частинами, що знаходяться під напругою і заземленими частинами. Такі вимикачі мають назву бакових або багатооб'ємних оливних вимикачів [13].

Якщо бак оливного вимикача ізольований, то олива може бути або тільки дугогасильним середовищем, або одночасно дугогасильним середовищем і ізоляцією між розімкненими контактами одного полюса. Такі вимикачі мають назву вимикача з малим об'ємом оливи (малооб'ємні або малооливні). Олива в цих вимикачах є їх основною класифікаційною ознакою за способом гасіння (extinguishing) дуги.

В конструкціях оливних вимикачів застосовують різного роду дугога-сильні системи (рис. 1.2). Простий розрив в оливі (рис. 1.2,а) застосову-ють у вимикачах без дугогасильних камер. Проста гасильна камера - це металевий корпус з ізольованими стінками або зі спеціальної пластмаси, що має досить велику механічну міцність (рис. 1.2,б). У верхньому дні такого корпуса кріпиться нерухомий (stationary) контакт (contact), а в нижньому є отвір для рухомого контакту циліндричної форми. Причому кільцевий зазор між рухомим контактом і стінками отвору в дні незначний.