1.2 Основні стадії проектування

 

В процесі проектування ЕС виділяють три основні стадії: завдання на проектування, технічний проект, робочий проект в кресленнях.

Завдання на проектування ЕС містить зовнішню вихідну інформацію: місцеположення, тип, призначення станції та її основні параметри; паливо і джерело водопостачання; режими роботи станції, її навантаження та її місце в графіку навантаження енергосистеми; схему приєднання до енергосистеми, дані енергосистеми. Крім того, в завданні вказують строки проектування і спорудження, черговість спорудження. Завдання складається замовником. Воно повинно бути узгоджено з проектною організацією і генеральним підрядником на будівельні роботи.

Технічний проект ЕС – це сукупність проектних документів, які відображають основні проектні рішення і описують станцію. В технічний проект входять: паспорт, техніко-економічне обгрунтування, кошторис, проектні документи з технологічної частини, проектні документи з електротехнічної частини, проектні документи з гідротехнічної частини, проектні документи з будівельної частини, генеральний план станції з транспортними шляхами.

Робочий проект ЕС – це сукупність пояснювальної записки з розрахунками та робочих креслень, за якими здійснюють монтажно-будівельні роботи. В проекті вказують найважливіші розрахункові техніко-економічні показники станції, а саме: вартість одного встановленого кіловата, загальний об’єм капіталовкладень, питомі витрати умовного палива на одиницю відпущеної електроенергії, питома вага витрат на власні потреби, чисельність персоналу, собівартість відпущеної електроенергії, площа території відчуження, обсяги будівельно-монтажних робіт.

 

     

ПОПЕРЕДНЯ    ЗМІСТ        НАСТУПНА

 

РОЗДІЛ 1        РОЗДІЛ 2        РОЗДІЛ 3        РОЗДІЛ 4        РОЗДІЛ 5        РОЗДІЛ 6        РОЗДІЛ 7