2 Проектування ГОЛОВНОЇ ЕЛЕКТРИЧНої СХЕМИ

 

 

2

Проектування головної електричної схеми

2.1

Основні вимоги і порядок вибору схеми

2.2

Вибір схеми приєднання станції до системи

2.3

Проектування структурної схеми станції

2.4

Вибір трансформаторів

2.5

Вибір доцільного способу обмеження струмів короткого замикання

2.5.1

Загальний підхід

2.5.2

Вибір струмообмежувальних засобів на КЕС

2.5.3

Вибір струмообмежувальних пристроїв на генераторній напрузі ТЕЦ

2.6

Вибір схеми розподільних установок станції

2.6.1

Вибір схеми РУ 6–10 кВ ТЕЦ

2.6.2

Вибір електричних схем РУ підвищених напруг

2.6.3

Техніко-економічне порівняння варіантів схем РУ

 

 

2.1 Основні вимоги і порядок вибору схеми

 

Вибір головної схеми електричних з’єднань є відповідальною ланкою в проектуванні електричної частини електростанції, оскільки він визначає повний склад елементів та зв’язків між ними. Основними вихідними даними для вибору головної схеми є тип станції та вид палива; число та потужність агрегатів станції; графіки навантажень споживачів та їх склад; дані про систему.

Головна електрична схема (electric circuit) значною мірою визначає основні показники електричної частини станції, а також обумовлює характеристики ЕС в цілому: надійність, економічність, ремонтоздатність, безпеку обслуговування, зручність експлуатації, зручність розміщення електрообладнання, можливість подальшого розширення тощо. Тому на етапі проектування до головної схеми електричних з’єднань висуваються такі вимоги:

відповідність умовам роботи станції в енергосистемі, очікуваним режимам, а також відповідність технологічній схемі;

простота і наочність, мінімальний об’єм перемикань при зміні режиму, доступність обладнання для ремонту без порушення режиму роботи;

зручність спорудження електричної частини з врахуванням черговості введення в експлуатацію генераторів, трансформаторів, ЛЕП;

можливість автоматизації установки в економічно доцільному обсязі;

достатня, економічно виправдана міра надійності.

Слід враховувати також те, що електрична схема ЕС є частиною схеми енергосистеми. Електроенергія (electric energy), яка виробляється генераторами, передається через трансформатори та електричні з’єднання головної схеми і надходить в систему через повітряні й кабельні лінії. Тому при виборі головної електричної схеми необхідно враховувати також системні вимоги.

Процес розробки головної електричної схеми можна розділити на такі основні етапи: вибір схеми приєднання електростанції до енергосистеми; вибір структурної (принципової) схеми; вибір доцільного способу обмеження струмів КЗ; вибір схем електричних з’єднань РУ на всіх основних напругах; розрахунок струмів КЗ і вибір електричних апаратів.

Далі будемо дотримуватися саме такого порядку викладення матеріалу для проектування. Проте це не означає жорстку хронологічну послідовність рішень перерахованих питань.

 

      

ПОПЕРЕДНЯ                ЗМІСТ                НАСТУПНА

 

 

РОЗДІЛ 1        РОЗДІЛ 2        РОЗДІЛ 3        РОЗДІЛ 4        РОЗДІЛ 5        РОЗДІЛ 6        РОЗДІЛ 7