6 КОНСТРУКЦІЇ РОЗПОДІЛЬНИХ УСТАНОВОК

 

6

Конструкції розподільних установок

6.1

Порядок проектування РУ. Загальні вимоги

6.2

Вибір типу конструкцій РУ

6.3

Проектування закритих РУ

6.4

Комплектні розподільні установки

6.5

Проектування відкритих розподільних установок

 

6.1 Порядок проектування РУ. Загальні вимоги

 

Розробку конструкції РУ розпочинають після того, як визначились повністю зі схемою електричних з’єднань, вибрані електричні апарати (electric apparatus) (включно вимірювальні трансформатори, розрядники (discharge switch), заземлювачі тощо) і з’єднувальні провідники, прийнята компоновка основних та допоміжних споруд на майданчику станції (підстанції).

В об’єм конструктивної розробки РУ входять: вибір типу конструкції РУ; вибір типу внутрішньої компоновки електрообладнання РУ; ескізна проробка компоновки РУ – складання ескізів комірок РУ, схеми заповнення і плану РУ; складання робочих креслень.

В сучасних умовах немає необхідності підходити до розробки конструкції кожної РУ як до проектування оригінального нового об’єкта у всіх його деталях. Провідними проектними організаціями розроблені типові конструкції РУ стосовно основних електричних схем, які сьогодні застосовують на електростанціях та підстанціях. З часом їх замінюють новими, більш досконалими конструкціями.

Типові конструктивні рішення є основою для розробки конструкцій РУ при проектуванні конкретної електростанції (підстанції). Лише для ГЕС, де розміри приміщення, яке відводиться в машинній залі під електрообладнання, дуже залежать від типу і потужності ГЕС, важко використовувати типові конструкції РУ. Тому для кожної ГЕС ведеться індивідуальна конструктивна розробка РУ генераторної напруги.

В загальному випадку кінцеве рішення щодо конструкції РУ  приймають на підставі техніко-економічного порівняння ряду ескізно пророблених варіантів компоновок.

Розподільні пристрої повинні задовольняти ряд вимог, зафіксованих в ПУЕ. Основні з них – надійність, економічність, зручність і безпека в обслуговуванні, безпека для осіб, що знаходяться поза РУ, пожежобезпека, можливість розширення.

Надійність в роботі означає малу вірогідність виникнення пошкодження обладнання і КЗ в РУ та локалізацію пошкодження, якщо воно все ж виникне. Явища, супутні нормальній роботі РУ: електродинамічні сили, нагрівання, викид газів при відключенні КЗ тощо, не повинні призводити до пошкоджень обладнання і виникнення КЗ в РУ.

Вимога економічності передбачає, за наявності можливостей, менші розміри РУ (площа, об’єм будівлі), капітальні витрати та терміни спорудження.

На території РУ може знаходитись тільки обслуговуючий персонал – оперативний і ремонтний (за наявності відповідного допуску до ремонтних робіт). Повинна бути виключена можливість випадкового проникнення сторонніх осіб на територію РУ, а також небезпечне наближення їх до вивідних електричних комунікацій.

Для оперативного персоналу необхідно забезпечити безпеку та зручність огляду обладнання, виконання перемикань та робіт з усунення дрібних неполадок, для ремонтного персоналу – безпеку і зручність ремонту та заміни обладнання при знятті напруги лише з того приєднання, до якого належить обладнання, що ремонтується. Для заміни обладнання повинна бути забезпечена можливість зручного його транспортування територією (приміщенням) РУ.

Пожежобезпека полягає в малій ймовірності виникнення пожежі в РУ і запобіганні її поширення у випадку виникнення.

Вимога можливості розширення означає можливість підключення до РУ нових приєднань.

 

       

ПОПЕРЕДНЯ                ЗМІСТ                НАСТУПНА

 

 

РОЗДІЛ 1        РОЗДІЛ 2        РОЗДІЛ 3        РОЗДІЛ 4        РОЗДІЛ 5        РОЗДІЛ 6        РОЗДІЛ 7