6.4 Комплектні розподільні установки

 

Застосуванням комплектних РУ досягаються: максимальна індустріалізація монтажних робіт, що дозволяє різко скоротити об’єм монтажних робіт на місці встановлення і терміни спорудження РУ; підвищення надійності роботи РУ; підвищення безпеки обслуговування; зменшення будівельного майданчика під РУ; можливість швидкої заміни пошкодженого вимикача (при використанні шаф з вимикачем на викатному возику).

Як ізоляція між струмопровідними частинами різних фаз, а також між струмопровідними та заземленими частинами можуть використовуватися газ (повітря, елегаз), рідина (масло) та твердий діелектрик (полівінілхлорид, епоксидна смола, поліетилен).

Наша промисловість виготовляє шафи КРУ на напругу 635 кВ типу КУ6С, КУ10С, КУ10Ц, КУ35, ВРС-6, ВРС-10 з вакуумними вимикачами (додаток Д).

Кожна РУ, що проектується, складається з комірок різних приєднань: кабельних і повітряних ліній, що відходять, вводів живлення, секційних зв’язків, шинних трансформаторів напруги і розрядників, трансформаторів ВП тощо. Тому заводи-виготівники для кожної серії КРУ випускають цілий набір шаф для різних приєднань згідно з електричними схемами. Всі шафи однієї серії для зручності компоновки мають однакові габарити. Оскільки номінальні струми вводів живлення і секційних зв’язків значно більші за номінальні струми інших приєднань, то для них завод передбачає додаткову серію шаф. Габарити цих шаф (ширина, висота) звичайно трохи більші габаритів основної (опорної) серії.

Комплектні РУ з елегазовою ізоляцією.

Використання як середовища для ізоляції і для гасіння шестифтористої сірки, названої електротехнічним газом (або скорочено елегазом), дозволило створити компактні КРУ на підвищену напругу і тим самим різко зменшити площі, які вони займають. Ця перевага особливо суттєва для електроустановок, які розташовані в густонаселених районах, на територіях промислових комплексів або в умовах складного рельєфу місцевості. Крім компактності, КРУ з елегазовою ізоляцією (КРУЕ) мають ще такі переваги відносно ВРУ: надійність в роботі, безпека в обслуговуванні, пожежобезпека, безшумність при роботі вимикача, збільшення міжремонтного періоду.

Кожний елемент КРУЕ – вимикач, роз’єднувач, ввід тощо – поміщають в металевий герметичний заземлений кожух (блок), заповнений елегазом під підвищеним тиском. Корпуси цих блоків з’єднують за допомогою газощільних фланців, а електричні з’єднання елементів – контактами розеточного типу. Блоки, що відокремлені один від одного газощільними перегородками, утворюють систему відсіків. Система відсіків дозволяє у випадку втрати газощільності в одному з елементів – в аварійних умовах або при необхідності заміни одного з елементів – зберегти газове заповнення в іншій частині комірки КРУЕ. В більшості випадків КРУЕ виконують з розділеними фазами, тобто з пофазно рознесеним обладнанням. Відповідно і збірні шини мають фазні кожухи.

В зв’язку з тим, що КРУЕ для кожної з напруг виконуюються з типових вузлів, вона може бути виготовлена для будь-якої схеми електричних з’єднань – з однією системою збірних шин, за схемою багатокутника, за схемою 3/2 або 4/3 вимикача на приєднання тощо.

 

     

ПОПЕРЕДНЯ                ЗМІСТ                НАСТУПНА

 

 

РОЗДІЛ 1        РОЗДІЛ 2        РОЗДІЛ 3        РОЗДІЛ 4        РОЗДІЛ 5        РОЗДІЛ 6        РОЗДІЛ 7