3.3 Власні потреби ТЕЦ

 

Виконання ВП ТЕЦ розглянемо на прикладі ТЕЦ змішаного типу.

На ТЕЦ змішаного типу – з неблочною (з поперечними зв’язками за парою) і блочною частинами – кількість секцій в першій повинна відповідати кількості котлів, а у другій – залежить від потужності блоків, як на КЕС. Робоче живлення секцій 6 кВ ВП ТЕЦ здійснюється від шин генераторної напруги, причому блочної частини – від відповідного блока. Резервне живлення секцій 6 кВ здійснюється від шин (bus bar) генераторної напруги. Кількість резервних трансформаторів або реакторів (при рівності напруги на шинах ВП генераторній напрузі) на електростанціях з поперечними зв’язками за парою залежить від кількості робочих трансформаторів ВП або реакторів: на кожні шість робочих трансформаторів (реакторів) приймають один резервний. При цьому до однієї секції головної розподільної установки (ГРУ) приєднують не більше двох робочих трансформаторів ВП. Резервне джерело може бути підключене до відгалуження від трансформатора зв’язку. Оскільки на шинах ГРУ, від яких живиться місцеве навантаження, підтримується стабільний рівень напруги, то на трансформаторах 10/6 кВ РПН може не передбачатись. При кількості робочих ТВП більше шести НТП рекомендують встановлення двох резервних трансформаторів.

Потужність резервних джерел живлення ВП вибирають, виходячи з такого [4]:

- якщо робочі та резервні джерела приєднані до шин ГРУ, причому до кожної секції приєднане одне робоче джерело, то потужність резервного джерела приймають не меншою потужності найбільшого робочого джерела;

- якщо робочі і резервні джерела приєднані до шин ГРУ, причому до однієї секції приєднано два робочих джерела, то потужність резервного джерела повинна бути на 50% більшою потужності найбільшого робочого джерела;

- якщо робочі джерела приєднані до відгалужень від блоків без генераторних вимикачів, то потужність резервного джерела повинна бути достатньою для заміни найбільш крупного робочого джерела і одночасного пуску котла або турбіни;

- якщо робочі джерела приєднані до відгалужень від блоків, що мають генераторні вимикачі, то потужність резервного джерела повинна бути рівною потужності робочого джерела.

Для кожного котла (або турбіни, якщо кількість турбін перевищує кількість котлів) в РУ 0,4 кВ головного корпусу передбачається одна секція. На кожен блок в головному корпусі повинно бути не менше двох секцій 0,4 кВ. Загальностанційне навантаження при змозі рівномірно розподіляється між секціями 0,4 кВ. Частина секцій 0,4 кВ блоків за допомогою автоматів секціонується на дві напівсекції, до однієї з яких підєднуються відповідальні споживачі. Потужність ВП 0,4 кВ ТЕЦ можна прийняти рівною 15% загальної потужності ВП станції.

Згідно з НТП на кожні шість робочих трансформаторів ВП 6/0,4 кВ береться один резервний трансформатор ВП 6/0,4 кВ. Для електростанцій з блочною тепловою схемою береться один резервний трансформатор 6/0,4 кВ на два блоки (при кількості робочих трансформаторів до шести) або один резервний трансформатор на блок (при кількості робочих трансформаторів більше шести).

На рисунку 3.2 показана схема електропостачання ВП ТЕЦ змішаного типу з двома генераторами 63 МВт, приєднаними до ГРУ, і двома енергоблоками по 120 МВт, приєднаними до РУ 110 кВ. Робочі трансформатори ТВП1 і ТВП2 живлять секції 1ВА, 2ВА, до яких крім основного навантаження приєднані споживачі загальностанційних ВП. Робочі трансформатори ТВП3 і ТВП4 живлять споживачів ВП відповідних енергоблоків. Резервний трансформатор TR приєднаний відгалуженням до трансформатора зв’язку.

 

       

ПОПЕРЕДНЯ                ЗМІСТ                НАСТУПНА

 

 

РОЗДІЛ 1        РОЗДІЛ 2        РОЗДІЛ 3        РОЗДІЛ 4        РОЗДІЛ 5        РОЗДІЛ 6        РОЗДІЛ 7